Recenzie Canon EOS 100D

13% (15)
3% (3)
5% (5)
2% (2)

(28 z 28 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Všetky recenzie Canon EOS 100D

Overený zákazník NAY Elektrodom

Rasťo

Pridané: 12. mája 2016

Zakúpený v NAY Elektrodom

• Ľahká (určite to oceníte)
  • spratná (zmestí sa všade a nezaberá veľa miesta)
  • dobre sa drží aj napriek tomu, že je relatívne malá (oproti ostatným zrkadlovkám)
  • jednoduché ovládanie,
  • dotykový displej,
  • na výber množstvo užitočných režimov, s ktorými vas fotenie bude baviť,
  • pekné a kvalitné fotky,
  • tichý a rýchly chod objektívu 18-55 IS STM
  • jedinú vec čo by som ocenil vramci balenia je slnečná clona na objektív namiesto manuálu v poľštine (ale neberiem to ako mínus)
  • výklopný a natáčací displej by tiež potešil, ale nie je to nič, čo by na kvalite tejto zrkadlovky uberalo

Pomer cena a kvalita foťaku s objektívom je skvelá! Myslím si, že pre začiatočníkov respektive tých, čo si kupujú zrkadlovku pre vlastné potešenie a neplánujú sa tak skoro fotením živiť je tento model ideálne riešenie. Oceníte váhu a spratnosť hneď v prvom momente, v druhom momente oceníte aj kvalitu fotiek. Odporúčam!

Jakub

Pridané: 5. apríla 2016

• Lahky (na zrkadlovku)
  • Relativne maly
  • Dobre foti (som zaciatocnik)
  • Pre zaciatocnikov si myslim ze je to super start
  • 2 objektivy
  • Velky objektiv nema stabilizaciu

Sikovna zrkadlovka pre zacinajucich a myslim si ze aj mierne skusenejsich fotografov. Starsie ale slusne objektivy, ten vacsi bez stabilizacie co pri zoome robi trochu problem kym si nezafixujete ruky :-D

www.testado.cz

Pridané: 10. marca 2016

Recenze Canon EOS 100D (Rebel SL1) | Testado

Vysoce výkonný Canon EOS 100D je nejmenší digitální zrcadlovka na trhu. Pro některé ruce však může být až příliš malá. Zajímavá alternativa ke kompaktům s vyměnitelným objektivem.

Celá recenzia na www.testado.cz
Overený zákazník Nové Farby

Miro

Pridané: 21. februára 2016

Zakúpený v Nové Farby

• Som začiatočník.
  • Zatiaľ žiadne negatívy.

Canon 100D je lepší ako 1200D má rýchlejší procesor.

Marian

Pridané: 18. februára 2016

Zakúpený v AQT

• Za malo penazi vela muziky
  • Zatial som nenasiel

Produkt som si vybral na zaklade odporucania.
Skusenosti su vyborne, fotak predcil moje ocakavania (viem porovnat s ovela drahsimi, ale starsimi modelmi Canon), je to dobry aparat na domace a poloprofi vyuzitie. Viac, nez dobry.
Pouziva sa prijemne, intuitivne. Dotykovy displej je uzasna pomoc pri rychlom nastaveni.
Produkt by som odporucal vsetkym, ktori nechcu investovat vyssie sumy a hladaju kvalitu. Patri do kategorie lacnejsich, ale svojou kvalitou presvedci kazdeho nadseneho amatera. (Keby som ho vyrabal ja nasadil by som vyssiu cenu :-) )
Ano: Odporucam ako pohotovostny aparat pre kazdu prilezitost.
Nie: Nema niektore vlastnosti profi strojov, co je vsak zohladnene v super cene

rmn

Pridané: 14. februára 2016

• cena, rozmery, funkcie
  • baterka s mensou kapacitou

idealna volba na cestovanie

Pridané: 7. februára 2016

• kvalitné fotky hlavne s použitím poriadnych objektívov - dokúpil som starší USM 28-135 a kvalita obrazu je oproti setovému 18-55STM o dosť krajšia... Je to veľký ,svetlejší objektív zo skla a kovu a je to na fotkách vidieť. Má ale skoro pol kilogramu čo je dokonca o trochu viac ako samotný foťák a je to pri manipulácii cítiť... Nízka hmotnosť fotoaparátu je v tomto prípade skôr na škodu, zhoršuje to stabilitu pri držaní. Myslím že tento foťák je výborný hlavne s malými a ľahšími objektívmi, napríklad portrétovými plackami (pevnými sklami) či menšími zoom objektívmi. Ako celok je to potom fakt kompaktné riešenie.
  • dostatok pokročilých funkcií - nie len režim HDR napríklad, ale aj taký AE Bracketing, to je super keď nie je istota ako nastaviť foťák na správne svetlo na fotke, foťák urobí 3 rôzne fotky a potom si vyberiete ... Alebo automatické ISO (nemal som na staršom modeli, a až teraz som zistil ako mi to chýbalo). Tak isto aj nastavovanie sily toho interného blesku (samozrejme externý blesk by bola lepšia vec). Ozaj sa tu dá experimentovať veľmi pekne a na druhej strane nie je tých funkcií príliš aby z toho začiatočník nemal chaos. (ani po pol roku som nezistil že by mi nejaká funkcia chýbala,zato som zistil že aj tie čo tam sú neviem stále poriadne využívať)
  • hmotnosť a veľkosť - bola to moja priorita pri kúpe a aj po čase to stále oceňujem. Nie je problém dať ho do ľadvinky a mať po ruke skoro ako kompakt. S tým setovým objektívom (18-55) je to krásne kompaktné. Používam relatívne malú Loap Clip bag ľadvinku, vojde tam aj s tou väčšou 28-135 kou. Okrem toho môžete použiť menšie a ľahšie statívy, celá zostava aj s objektívom 28-135 neprekročí 1kg,so setovým to má tak 650g. Menšie a ľahšie statívy - zasa lepšia mobilita.
  • display - je tu použitý dosť kvalitný a jemný (dotykový!) display , v podstate rovnaký ako na o dosť drahších modeloch, a naozaj je výborný na kontrolu snímok, či náhľad. Aj po pol roku ma udivuje jeho kvalita. Jeho vyklápanie by sa hodilo, ale do tak malého tela tú mechaniku nedostanú, to je pochopiteľné... Možno by šlo dať sem menší a výklopný, ale bolo by to lepšie riešenie?
  • na rozdiel od fullframe strojov tento nemá rád vysoké ISO. Najlepšie by bolo používať iba 100 a 200. Samozrejme obrázky sú použiteľné aj s vyšším číslom, ale už 1600 nerád dávam,3200 je z núdze cnosť a v podstate najlepšie je keď sa dá používať statív a ISO 100 až 200. Foťák má na to jednu super funkciu - samospúšť na 2 sekundy (nemusíte 10 sekúnd čakať...),takto sa dajú krásne a rýchlo robiť veľmi pekné snímky s dlhším časom (aj keď lepšie by asi bolo použiť diaľkové ovládanie,alebo pre istotu stability aspoň tých 10 sekúnd na samospúšti...).
  • iba 9 ostriacich bodov. Ani mi tak nevadí samotný počet ako to že nejdú vybrať viaceré body, teda oblasť pre zaostrenie, to je veľké mínus hlavne pri športe či iných scénach kde je rýchlejší pohyb. Ono celkovo pre šport treba iné mašinky, tam to bez fullframe a poriadnej rýchlosti ostrenia a spracovania obrazu nejde. Tieto amatérske zrkadlovky do 700Eur budú pre rýchle športy slabé všetky (čiastočne to vykompenzujú drahé kvalitné objektívy s nízkou clonou).
  • video - dobrá optika je zárukou pekného obrazu, ale to ostrenie (aj keď má na to nejaké ďalšie senzory na snímači) je podľa mňa dosť problémové, pomalé, často a dlho doostruje pri príliš dynamických scénach a hlavne slabšom svetle. A to mám odporúčaný STM objektív (aj USM, oba sú dosť rýchle). Pokiaľ plánujete že video bude pre Vás dosť dôležité, tak možno porozmýšľajte nad iným zariadením (hlavne keď ide o akčnejšie scény). Keď to beriete ako funkciu na prilepšenie k fotografiám tak je to v poriadku. (má funkciu na krátke niekoľko sekundové sekvencie napríklad, to je výborná vec, keď to potom jednoducho "zlepíte" vznikne krásne video ktoré zachytáva zaujímavé krátke okamihy - fotky v pohybe) Aj nahrávanie v HD a 60 snímok/s je fajn, potom to ide ľahko spomaliť na 30 a máte vcelku pekné "slowmotion" video (toto zvládne zostrihať aj Movie Maker vo Windowse). Ale toto všetko zvládnu aj iné zariadenia a mnohé aj lepšie. Táto zrkadlovka podľa mňa nie je kamera. (Inak ako som pozeral zopár reklamných videí natočených touto zrkadlovkou tak by to video mala natáčať v super kvalite,tak neviem,možno sa len ja s tým budem musieť naučiť poriadne natáčať... Obraz je výborný vždy,len možno by som mal skúsiť zaostrovať ručne...) Ale možno som len očakával príliš mnoho od tejto zrkadlovky ako kamery. Vo fotografiách som to dostal,pri videu nie.
  • ešte jedno mínus čo sa týka zostrovania - pokiaľ fotíte "cez display" tak je to hodne pomalšie, ba priam strašné (pri extra slabom svetle tuším aj nemožné...). Poriadne a rýchlo (vďaka rýchlym STM a USM objektívom naozaj rýchlo) sa dá ostriť iba pri používaní hľadáčika. Display si zapínam len ako náhľad keď nastavujem polohu na statíve, ale pred samotným fotením to prepnem na hľadáčik a tam skontrolujem kde zaostrilo a cvakám. Rýchlejšie scény sú cez náhľad na display-i nemožné, to by Vám všetko utieklo kým zaostrí. A ani nečakajte že pri rýchlom kontinuálnom snímaní (až 4 snímky za sekundu) budú všetky snímky krásne a ostré...

Už tu mám jednu recenziu, ale mám tento fotoaparát už pol roka a rozhodol som sa dopísať sem ešte nejaké veci čo som zistil časom. Za tú dobu aj zlacnel a jednoznačne môžem povedať - kúpil by som si ho znovu... Je to môj pohľad na túto zrkadlovku ktorý vychádza z toho ako a na čo ju používam ja, ale možno sa Vám niečo z toho pri rozhodovaní zíde.Stále je pre mňa skvelý kompromis medzi veľkosťou, kvalitou snímok a cenou (samozrejme pre môj druh fotografovania - turistika a teda časté nosenie, tu najviac ocením jeho "veľkosť" a váhu) Nemôžem to porovnať s inými značkami, takže nevylučujem že podobné modely od iných značiek Vám poslúžia rovnako alebo lepšie. V každom prípade pri zrkadlovkách odporúčam naučiť sa s nimi fotiť - to znamená nastavovať si to v aspoň polomanuálnom režime a keď naberiete prax dosiahnete úplne iné fotografie ako na plnú automatiku... Na automatiku ich kvality nevyužijete,niekedy nafotíte aj horšie ako ste čakali od zrkadlovky. Dnes už fotím tak že urobím jeden automatický snímok aby som si pozrel parametre čo sa za daných sveteľných podmienok nastavili a ako to vyzerá na fotke (vďaka za ten skvelý display), a tie si potom ladím podľa seba. Chce to ale naučiť sa prístroj perfektne ovládať (to sa dostaví praxou). Pokiaľ sa nechcete "zdržiavať" manuálnymi režimami tak berte radšej lepší kompakt, poslúži rovnako a asi bude aj lepšie natáčať video. Pri zrkadlovkách odporúčam trochu zainvestovať do objektívov, táto mašinka funguje fajn a dobrý objektív sa na kvalite snímok naozaj poriadne prejaví... Až ma to prekvapilo ako veľmi.
Ešte čo sa týka batérie - jedno z častých mínusov - áno je slabšia, ale mne to nikdy problémy neurobilo. Ani na akcii kde som urobil 200 fotiek, a už vôbec nie pri bežnom fotení kde neurobím ani 100 za deň (nemienim fotením zabiť polovicu času z akcie či výletu). Čiže pre amatéra OK. (A profík si kúpi iný prístroj alebo náhradnú batériu, vraj aj tie od Avacom-u fungujú dobre a sú za pár Eur)

• Áno (11)

Adam

Pridané: 31. januára 2016

(Upravené 31. januára 2016)

• kvalita
  • hlučnosť

super zrkadlovka v pomere cena, kvalita

sigma

Pridané: 27. januára 2016

(Upravené 27. januára 2016)

• fotoaparát adekvátny cene

pomerne dobrý

martin

Pridané: 25. januára 2016

• pre zaciatocnikov super
  • zatial som nic neojavil.

OK

Anonym

Anonym

Pridané: 18. januára 2016

• cena, cashback
  • kvalita fotiek
  • chyba wifi

-odporucam vsetkym co chcu prejst z kompaktu na zrkadlovku

Overený zákazník FaxCOPY

Peter

Pridané: 14. januára 2016

Zakúpený v FaxCOPY

• Kvalitny zrkadlovy fotoaparat pre zanietenych amaterov - fotografistov a mozno zalozny fotoaparat pre profesionalov.
  • Plne odporucam - na fotografovanie.
  • Je to APS-C kamera, A z toho vyplyvaju aj jej vlastnosti.
  • Pre profesionalov je skor urceny fullframe.
  • Pre amaterov je nie uplne vhodny, kedze je nevyhnutne kupit vhodny svetelny objektiv, co zacina na hranici 300Eur. Takze kto nechce investovat okolo 800EUR tak ruky prec. Lepsie budu na tom pri Canon Poweshot S200 napriklad.
  • Pre natacanie videa je vhodnejsia videokamera, APS-C format snimaca je zbytocne velky, co ma dopad na cenu objektivov (to je moj osobny nazor, nikomu ho nenutim).

Vyborna kupa, avsak je treba uvazit potrebu dalsich investicii do objektivov. Ja potrebujem este objektiv Sigma 17-50 f2,8 (okolo 350Eur).

Overený zákazník FaxCOPY

Marek F.

Pridané: 9. januára 2016

Zakúpený v FaxCOPY

• kvalitný
  • dobre drží v ruke
  • fotí krásne fotky
  • pre pokročilejších mnoho funkcií
  • vhodný aj pre menej skúsených s automatickým režimom
  • dobrá cena (FaxCopy) kupovaný s objektívom 18-55 IS STM
  • veľkosť - skvele sa prenáša vzhľadom na to, že je to zrkadlovka
  • dotykový displej
  • malá výdrž batérie

Keď sa vo fotení trochu vyznáte a viete ako používať rôzne funkcie ktoré tento fotoaparát ponúka, tak je to pre vás dokonalý produkt za tú cenu. Mne osobne sa páči kompaktnosť tohto modelu oproti ostatným zrkadlovkám. Premýšľal som nad týmto modelom s objektívom 18-55 IS STM alebo nad Nikon D3200+18-55 DX VR II a rozhodol som sa pre Canon.. Som spokojný s tovarom.

• Áno (3)

Pridané: 19. decembra 2015

Zakúpený v AQT

Fotoaparát je malý, má veľa funkcií.
Zatiaľ som s ním veľmi spokojná

Pridané: 18. novembra 2015

• Vynikajúce fotografie pre začiatočníkov
  • Chýba mi druhý batériový zdroj vzhľadom na výdrž dodávanej batérie.
  • Zatiaľ bez zistených chýb.

Skvelý fotoaparát.

recenzie.sme.sk

Pridané: 22. júla 2015

Canon EOS 100D (Digital Rebel SL1) - Recenzie.SME.sk

Je to naozaj plnohodnotná Canon zrkadlovka v podstate s rovnakým možnosťami ovládania, kvalitu a kompatibilitou s objektívmi ako väčší model, ale teraz sa v miniatúre - Hallelujah!

Celá recenzia na recenzie.sme.sk

Pridané: 9. júla 2015

• Plusy:
  • je to zrkadlovka,to hovorí za všetko. Kvalita fotiek a v neposlednom rade zvuk uzávierky,to je fascinujúca vec...
  • malý,ale šikovný (aj keď je to rozdiel len pár cm a v praxi to nie je žiadne terno,objektív to aj tak robí ako celok veľké zariadenie)
  • natáčanie videa s automatickým kontinuálnym preostrovaním (plus možnosť jednoducho dotykom označiť miesto kde treba ostriť)
  • dotykový display a s tým súvisiace výhody ovládania (ostrenie dotykom na konkrétny bod pri videu či fotkách,zoomovanie prezeraného obrázka roztiahnutím po displayi,posun obrázkov pri prezeraní,rôzne nastavenia prístupné na dotyk, v podstate tak ako sme zvyklí z telefónov a pod.). Keď taký display nemáte tak vám samozrejme nechýba,ale keď ho máte veľmi rýchlo ai zvyknete.
  • tichý režim uzávierky - je možnosť zapnúť takúto funkciu keď by cvakanie mohlo rušiť a skutočne je potom aparát dosť tichší ale aj o niečo pomalší a treba s tým rátať. Tuším to funguje iba pri plnom manuáli.
  • STM objektív aj so stabilizáciou v sete. Netýka sa to priamo fotoaparátu ale kvôli videu som kupoval set s STM objektívom a keď som ho zapol tak som myslel že je pokazený. Ostrenie okamžité,skoro nič nepočuť (len v miestnosti kde je úplné ticho niečo začujete,inde nepočuť vôbec nič),no riadna zmena oproti setovej klasike za pár Eur čo som mal dovtedy. Aj stabilizácia robí svoje lebo ani dlhšie časy pod 1/50 sekundy fotené z ruky fotografiu neroztrasú keď si dám záležať.
  • Mínusy:
  • malý , áno je to aj mínus,ovládanie je stiesnené (ale nie moc obmedzujúco,doťahuje to aj ten dotykový display),hlavne batéria je kvôli tomu menšia ako by mohla byť ale to ide ľahko doriešiť ďalšou keď treba,no a trochu ma znepokojuje aj to že je kvôli veľkosti je v ňom použitých zopár dielov ktoré sú špecificky upravené práve pre tento model a nie sú to osvedčené diely ako na iných strojoch od Canonu (uzávierka a pod.),čiže trochu neistota do budúcnosti či bude výdrž tak kvalitná ako je štandard.
  • iné mínusy už asi nenájdem keď beriem do úvahy cenu...

Hľadal som zrkadlovku čo zvláda aj video obstojne (môj starý Canon EOS 400D to ešte nevedel,a prastará kinofilmová zrkadlovka o tom ani netušila),ale nemienil som veľa investovať a veľkosť čím menej tým lepšie (turistika). Toto je v podstate najmenšia a aj najlacnejšia varianta čo vie to,čo potrebujem - natáčanie videa s automatickým kontinuálnym preostrovaním,dokonca určením dotykom na display čo treba zaostriť počas natáčania a hlavne robiť kvalitné fotky. Lacnejšia varianta EOS 1200D video dobre nezvláda (čisto na fotenie by som sa jej ale nebránil) ,staršie modely čo to zvládnu - 650D sú rovnako drahé ako toto malé čudo (a pritom sú použité) no a 700D a vyššie sú veľké a pre mňa zbytočne drahé. Preto padol výber na EOS 100D. Zatiaľ neľutujem. Jediné najväčšie mínus ktoré asi pocítim je batéria,ale náhradná to porieši. Na druhej strane - pri kinofilmovom aparáte som bol obmedzený na 24 alebo 36 obrázkov a stačilo,tento dá určite aspoň 200 pri najhorších podmienkach a určite nad 300 pri bežnom fotení a to amatérovi snáď stačí...Video ale dá maximálne hodinu a niečo a batéria je prázdna,ale nie je to primárne kamera...

• Áno (28)

Pridané: 6. júla 2015

Zakúpený v HEJ.sk

• celkom dobrý pomer cena/výkon
  • vhodný pre začiatočníka
  • chýba vyklápací display, pre niekoho možno nepotrebnosť ale pri natáčaní videa by sa zišiel

Pre začiatočníka, ktorý sa chce zoznámiť so zrkadlovkou a jej možnosťami použitia je tento Canon 100D tou správnou voľbou.

Pridané: 25. júna 2015

Pridané: 15. júna 2015

• Splnil moje očakávania
  • Pekné fotky
  • Veľmi jednoduchá obsluha
  • Menšie telo (ale s tým som počítal)
  • Objektív 300-vka je bez stabilizácie

• veľa funkcii
  • veľké rozlíšenie
  • veľa kreatívnych módov
  • natáča super video
  • nie je potrebné pri všetkom používať manuál, je ľahký na ovládanie

Táto zrkadlovka je vhodná pre začiatočníkov, je však trochu menšia, takže na menšie ruky ako stvorená. Ja osobne som si vybrala 100D kvôli hmotnosti a v porovnaní s inými sa mi zdal najlepší. Dá sa s ním fotiť čokoľvek, vychádzajú nádherné fotky ako od profesionála. Prečítala som dosť veľa recenzií než som sa rozhodla, ale rozhodne neľutujem.

• Áno (9)
Overený zákazník tpd.sk - elektro

Pridané: 9. februára 2015

Zakúpený v tpd.sk - elektro

• sedí mi akurát do ruky, je ľahký, praktický.
  • cena bola prijateľná
  • dajú sa s ním robiť skvelé fotky a videá

Rozhodovala som sa medzi týmto fotoaparátom a drahším (a objektívne lepším) fotoaparátom zn. Nikon, avšak neľutujem kúpu tohto modelu. Je ľahký, ideálny na rodinné fotenie kedy sa človek nechce vláčiť s ťažkou zrkadlovkou, a pritom fotografie robí naozaj kvalitné.
Pre bežné fotenie dovoleniek, výletov, detí, zvierat, športov úplne postačuje :)

Ladislav Konkoly

Pridané: 27. januára 2015

Zakúpený v Alza.sk

• výborný Foťák a výborná cena za telo a dva objektívy, takže už len fotiť a fotiť
  • nič som zatiaľ nezistil

Je to výborná zrkadlovka a pomer ceny k akciovému setu s dvoma objektívmi bola super

• Áno (2)

Kristína

Pridané: 14. januára 2015

Zakúpený v Alza.sk

• cena, veľkosť, ovládanie, dotyková obrazovka, pre začiatočníka ta najlepšia voľba :)
  • zatiaľ nič

• dobrý grip
  • dotykový displej
  • 18.5 Mpx snímač
  • APS-C

Výborná zrkadlovka pre začiatočníkov za rozumnú cenu

• Áno (4)

Pridané: 1. októbra 2014

Zakúpený v Alza.sk

• moja prvá zrkadlovka a je super

super

Michaela

Pridané: 24. septembra 2014

Zakúpený v Alza.sk

Na 100 % som spokojná. :-)

Simi D

Pridané: 4. júla 2014

Zakúpený v Alza.sk

• Dizajnersky zrkadlovy minimalizmus v bielom, kvalitny dotykovy LCD s rychlou reakciou, pomerne kvalitny videozaznam, mnozstvo doplnkov za prijatelne ceny (bazar), rychle ostrenie vratane dotyku na LCD, tichy KIT objektiv, kvalitne foto pri nizkom osvetleni, moznost cashback od Canonu
  • Lacno posobiaci plast- telo fotoaparatu, pomalsie doostrovanie pri videozazname, chybajuce Wifi

Vydareny a sofistikovany fotoaparat nielen pre zenske ruky s ktorym sa da intuitivne zvladnut vyborny softver. Urcite velky krok vpred oproti mojmu poslednemu EOS 350. Vrelo odporucam!

Overený zákazník Electro World

Pridané: 30. decembra 2013

Zakúpený v Electro World

• malá zrkadlovka zmestí sa aj do detských a ženských rúk
  • ideálny pre začiatočníkov

spokojnosť s výrobkom nie s predajcom

• Áno (2)
Overený zákazník Gigastore

buliak

Pridané: 16. septembra 2013

Zakúpený v Gigastore

• malý, ľahký, akurát do ruky (menšej), kvalitný obrazový výstup, dotyková obrazovka, prijateľný šum do cca 6400,
  • príliš veľa automatických režimov pre pokročilejšieho fotografa nevyužiteľných, kapacitne slabá batéria, niektoré funkcie v pokročilom nastavení chýbaju, iné sú zbytočné (subjektívny názor), poslabší vstavaný blesk

Kto veľa cestuje a nechce vláčiť o polovicu tažšie telo podobných parametrov, tak si tento aparát rozhodne kúpi.Cestovatelia a hlavne turisti, hoci nie je utesnený voči prachu a vlhkosti, ocenia predovšetkým jeho váhu, kde každý gram navyše je utrpením. Intuitívne ovládanie z neho robí šikovný nástroj pre rýchle a pohotové fotografovanie. Hoci patrí medzi tie lacnejšie zrkadlovky obrazový výstup je porovnateľný s podstatne drahšími prístojmi s APS-C čípom a keď k nemu pripojíte kvalitnejšiu optiku, neraz ich aj predčí.

• Áno (23)

Zakúpený v talkive

• krasne a ostre foto
  • rychly focus
  • mala vaha

zlepsil by som este rychlost ostrenia pri toceni videa

• Áno (8)
  • Nie (4)