Canon PowerShot G7 X

Typ snímača
CMOS

• , zakúpené v ABCvelkoobchod.sk

• good night photos. The flexible screen

No problems with battery as some sites indicate and we did use it a lot on daily basis

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Perfektne fotky, kompaktny dizajn
    • Nema panorama mod

Super fotak za dorbu cenu

• , zakúpené v INGRAM

• Vynikajuca obrazová kvalita,spracovanie,dotykový displej,komfort obsluhy(kto mal Canon,zorientuje sa rýchlo).1" čip a velkosť fotoaparátu-naozaj rozmer priemerneho kompaktu(zmestil sa mi do puzdra čo som mal na Canon PowerShot A520).
    • Chýba hľadáčik,slabšia výdrž batérie,chýba tochu grip vpredu (rieši to verzia MarkII,ale je podstatne drahšia).

V danej cenovej kategórii je to dobrá voľba.

Typ fotoaparátu
Napájanie
Akumulátor
Typ snímača
CMOS

PowerShot G7 X je dokonalý spoločník pre každého, kto hľadá fotoaparát s obrazovou kvalitou bez kompromisov a vreckovými rozmermi. Tento model totiž poskytuje špičkové ovládanie a rýchlu odozvu počas tvorby snímok.

PowerShot G7 X je prvým fotoaparátom značky Canon, ktorý je vybavený podsvieteným 20,2-megapixelovým snímačom CMOS typu 1.0 – výsledkom sú mimoriadne snímky v každej situácii.

Nový fotoaparát zdedil to najlepšie zo série PowerShot G – je kombináciou prvotriedneho 4,2x objektívu s ultra vysokou svetelnosťou f/1,8-2,8, špičkových zobrazovacích technológií z dielne Canon a prepracovaného kovového dizajnu.

• - krasna kresba na fotkach
    • - rychle reakcie
    • - vykon pri nizkom osvetleni (interier pri slabom osvetleni)
    • - relativne intuitivne ovladanie
    • - s bateriami zatial ziaden problem. Dnes som nafotil asi 100 fotiek a z baterie neubudla ani palicka.
    • - kruzok s kompenzaciou expozicie by som nahradil radsej programovatelnym ovladacom
    • - trosku chyba grip na prednej strane, ale nic drasticke
    • - wifi je riesene dost krkolomne
    • - appky iba pre iPhone a Android. Windows a Blackberry je bez podpory
    • - blesk posobi zranitelne

Zhanal som mensiu alternativu k velkej zrkadlovke. Nieco co nevazi aj s objektivom vyse kila, nieco co strcim aj do vrecka, nieco co nestoji ako entry level zrkadlovka, ale ma porovnatelne vlastnosti.
    Nieje toho vela co splna tieto vlastnosti. Najprv ma inspiroval Panasonic LF1 - maly fotacik s dobrou svetelnostou, 7x zoom, EVF, ale maly snimac. A fotky za vela nestali. Panasonic LX100 - paradne vysledky, 4/3 snimac, ale velky. S Panasonicom ani nemam najlepsie skusenosti, hlavne co sa tyka vysledkov pri nizkom osvetleni. Sony RX100 je pomerne draha rada fotakov. A k tomu disponuju pravdepodobne rovnakym snimacom ako Canon G - jednopalcovym. To dava predtuchu pomerne kvalitnej fotky bez sumu, dobrej hlbky ostrosti a vlastne vsetko zavisi na optike a procesore pre spracovanie obrazu. Sony ma v mnohych ohladoch o chlp lepsie vysledky ako Canon g7x. Ale zaroven ma cenu o vela chlpov vyssiu. Komu to stoji za to, nech ide do Sony RX rady. Mne ten chlp a elektronicky hladacik za to nestali a som spokojny.

• , zakúpené v ABCvelkoobchod.sk

• good night photos. The flexible screen

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Perfektne fotky, kompaktny dizajn
    • Nema panorama mod

Super fotak za dorbu cenu

• , zakúpené v INGRAM

V danej cenovej kategórii je to dobrá voľba.

• , zakúpené v Prolaika

• Snimac, neskutocna kvalita fotiek (aj pri slabom osvetleni) , full HD video, wi-fi, dotykovy otocny displej vhodny na selfie, mnozstvo funkcii,
    • Trochu vyssia cena a slabsia bateria

Skvely kompakt, ktory sa vyrovna zrkadlovkam. Kto nechce tahat batoh so zrkadlovkou toto je idealna nahrada. Vysoko hodnotim kvalitu snimaca, vo svojej kategorii takmer bez konkurencie. Mozem len odporucat. Tovar zakupeny v Prolaika ako set s paradnym kozenym puzdrom, 32 GB kartou a k tomu zimny cash back od Canonu v hodnote 40 €.

• , zakúpené v FaxCOPY

• kompaktnosť v malom tele
    • svetelnosť objektívu f/1.8 - 2.8
    • funkcie zrkadlovky a formát RAW
    • snímač CMOS typu 1,0
    • dotykový a výklopný displej
    • kvalitné video
    • slabšia výdrž batérie

určite odporúčam každému kto hľadá kompaktný fotoaparát do vrecka so skvelými funkciami ako má zrkadlovka a nechce sa mu nosiť stále so sebou zrkadlovku, ak uvažujete nad kúpou tzv. nezrkadlovky /CSC foťáku/ ani neuvažujte, pretože časom budete potrebovať ďalšie a ďalšie objektívy, preto je tento kompakt skvelou náhradou.
    jediným nedostatkom je výdrž batérie, preto odporúčam dokúpiť si jednu náhradnu do vrecka,
    kompletná špecifikácia - http://www.canon.sk/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g7_x/index.html

• Super obraz
    • Ergonómia
    • Objektív s vysokou svetelnosťou
    • Manuálne ovládanie
    • Kovové telo
    • WiFi
    • Výklopný displej- super vec na selfie
    • nic

Recenzia na PowerShot G7 x je tu

super

• , zakúpené v Alza.sk

• výborný objektív, výklopný displej, kompaktnosť
    • určité komplikácie pri koreláciách clony, času a citlivosti, vyššia cena

Po odskúšaní spokojnosť, odporúčam, vyhovuje nielen amatérom...

• , zakúpené v Gigastore

• Skvele video
    • Display
    • Vsetko super

Hladal som fotak na natacanie vlogov, nie je o com. Naj produkt na trhu