Recenzie Fujifilm FinePix HS20

Produkt získal ocenenie

• Award

(48 z 59 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

...tento produkt sa v iných krajinách predáva pod 400€..iba na Slovensku klamú int. obchody(napr. MALL.SK), zákazníkov..dajú nízku cenu a tovar je vraj na sklade.,.keď majú tovar dodať za objednanú cenu, zrušia objednávku na základe tvrdenia, že dodávateľ im zvýšil cenu..sú to podvodníci Zobraziť celú recenziu

Najprínosnejšie kritické recenzie

(17 z 27 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

nevyhovel, kúpil som radšej nikon coolpix p500 Zobraziť celú recenziu

Všetky recenzie Fujifilm FinePix HS20

Mário Herman

Pridané: 27. januára 2014

• velky zoom
  • vo svojej kategorii solidne funkcie
  • vysoky sum, hlavne pri slabsom svetle

Bol som s fotakom velmi spokojny, kym som nekupil zrkadlovku a nepocitil ten rozdiel. Odporucam kazdemu hoci aj tu najlacnejsiu zrkadlovku. Vysledne fotky su neporovnatelne.
Moze mat aj 500 kadejakych specialnych digitalnych filtrov, velkost cipu a aj optiky je kamenom urazu vsetkych digitalnych fotakov

Overený zákazník HEJ.sk

Pridané: 27. novembra 2012

Zakúpený v HEJ.sk

• dobra manipulacia kvalitne fotky urcite dobra cena priehladne menu

všetko naj........ k tomuto produktu. Odporucam kupit

Adrián

Adrián

Pridané: 8. septembra 2012

• vyzerá ako zrkadlovka, výklopny LCD, manuálny režim, pekne fotky z dovolenky,
  • 30x zoom - pri 720mm ta kvalita fotiek je nedostacujuca
  • dlhý čas ostrenia, chromatická aberácia - fialové flaky pri fotení v noci pouličného osvetlenia, digitálny hladčik, pri fotení do formátu RAW dlhé ukladanie fotky, občas zamrzne,
  • video - každých 5 sekúnd preostruje, cena,

na dovolenku dobrý (ale radsej si kúpim njaky malý kompakt do vačku ako hentu haraburdu velku)

Simona

Simona

Pridané: 1. septembra 2012

(Upravené 1. septembra 2012)

• najlepsi fotak pokial nemate peniaze na kupu objektivov do zrkadlovky,
  • odfotite s nim vsetko ci uz je to 10cm od vas alebo 100metrov od vas :)
  • najlepsia volba, fotky krasne ostre a s pouzitim makro predsadky dosiahnete dokonale makro fotky...
  • raw
  • pripojene externeho blesku
  • porovnatelne fotky so zrkadlovkou

vrelo odporucam
maximalna spokojnost
krasne farby
ostre fotky

Lubek

Lubek

Pridané: 9. júla 2012

• Veľa funkcií v premyslených kombináciách. (Možnosti ostrenia, zámok AE a AF, continue bracketing, rozoznanie tváre pri samospúšti a pod.)
  • Objektív je dobrý, aj keď na okrajoch kompozície niekedy badať skreslenie.
  • AA akumulátory. Dve sady a nič Vás nezaskočí.
  • Intuitívne menu ovládania.
  • Výborná USB remote spúšť, aj keď nie je súčasťou.
  • Nižšia kvalita mechaniky objektívu oproti FinePix9600.

Mám FinePix9600, HS10 aj HS20. HS20 je pre mňa najlepší, aj keď mechanika výsuvu objektívu nie je taká super ako u 9600vky, ale to môže byť od kusa.
Vari rok som študoval manuál a skúšal režimy nastavenia a fotenia v praxi.
Veľmi dobré výsledky s continue bracketingom napríklad pri DownHill bikingu, zachytenie bikera vo vzduchu.
Zachytenie lišaja Marinkového ako saje nektár z muškátu.
Foto mesiaca a jeho morí a kráterov.Ostrenie na bod.
Nočné snímky.
Alebo pohotovostný EXR režim, "neváhaj a foť".
Pokliaľ sa neživím fotkami a chcem veľa fotoaparát menežovať a vedieť čo robím, FinePix nemá chybu.

Pridané: 30. marca 2012

• Super fotoaparát,je potrebné sa pohrať s nastaveniami.Samozrejme najvýhodnejšie z hľadiska šumu je čím nižšie ISO. V minulej recenzii som napísal že fotografie sú niektoré ladené mierne do modra. V nastavení vyváženia bielej doporučujem v ľavom stĺpci pridať o jeden stupeň červenej a v pravom stĺpci pridať o jeden stupeň žltej a každý by mal byť spokojný. Fotografie môžu konkurovať zrkadlovkám po všetkých stránkach.
  • Fotoaparát plne doporučujem všetkým.
  • Nič.

Super

Tomáš

Pridané: 24. februára 2012

proste super

Pridané: 22. februára 2012

Zakúpený v Fotoaparaty Fotolab

celkom dobrý pomer cena / výkon

Award

Finalista ProduktRoku 2011

Finalista súťaže ProduktRoku 2011, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Polo

• proti hs10 lepsi display ,co je velke +
  • vyklopny display
  • Zla kvalita obrazu
  • Mali chip
  • hladacik ma male rozlisenie
  • kontinualne fotky robi kvalitativne pod priemer
  • na malom chipe vela mpx /bláznovstvo/

Fotografiu nerobi len technika ale fotoreporter.Tak ho zaciatocnikom vrele odporucam .Chcel som si kupit nieco co ma vykony zoom ,tak som siahol za dobru cenu po HS20, kedze len zoomovy objektiv k zrkadlovke je drahsi nez celi tento fotoaparat . Ech ha .Pre zaciatocnika asi velke prekvapenie .Funkcii do sveta...Zoom do sveta a aj megapixelov do sveta.Ma to asi vsetko co amater môze potrebovat .No pre skusenejsich do bude sklamanie.Velke.Jedna hlavna vec,co ine ani nepotrebujem okrem tohto mat vo fotoaparate je : kvalita ! Fotky su zasumene .Velmi .Ziadna ostrost.Na 16mpx ani nefotit .Pri pohlade na 1k 1 je to hrôza .Ale podotykam ze 1 k 1 ej .Ak ho prezerate na rozliseni monitora alebo televizora , tak vam bude velmi ale skutocne velmi postacovat ..

Overený zákazník talkive

Pridané: 3. decembra 2011

Zakúpený v talkive

• Potreboval som fotoaparát, ktorý by bol automatický a robil aspoň približne také fotky ako zrkadlovka a to tento typ spĺňa.
  • Som veľmi spokojný s výberom.
  • Je na veľmi profesionálnej úrovni za super cenu.
  • Nemám nič čo by som mohol vytknúť, mám ho doma týždeň, tak možno časom prídem na nejaké neduhy, aj keď predpokladám, že žiadne nebudú.

Odporúčam tento fotoaparát ľuďom, ktorí sa moc nevyznajú do fotiek a nastavovaní, keďže viac menej je fotoaparát plne automatický a robí nádherné zábery.
Oproti zrkadlovke má tú výhodu, že nemusíte pred každým cvaknutím pol hodinu nastavovať desiatky módov a zoomov a pod.
Ako v interiéri, tak aj v exteriéri sú fotky veľmi kvalitné.

foto.kompletne.sk

odborník

foto.kompletne.sk

Pridané: 24. novembra 2011

• dobrá cena
  • výklopné LCD
  • RAW (i keď je v tejto triede úplná zbytočnosť)
  • fullHD video
  • slabšia podpora pri problémoch
  • servis značky sa tvári že to nie je ich výrobok

Ak si niekto vyberie tento fotoaparát asi vie prečo. Myslím si ale, že tento typ fotoaparátov má veľmi silnú konkurenciu - osobne preferujem Canon SX40. Fujifilm bola prvá značka, ktorá posunula hranice citlivosti pri digitálnych fotoaparátoch nad ISO3200. Majú so šumom v slabších svetelných podmienkach svoje skúsenosti a to využívajú aj pri tomto modele. Kvalitou sa superzoomy veľmi priblížili zrkadlovkám a nachádzajú si stále viac priaznivcov aj medzi profíkmi, ktorí ich využívajú ako doplnok výbavy. Slabou stránkou značky Fujifilm je ale servis. V našej predajni www.diggi.sk nám za 10 rokov predávania neuznali ani jednu jedinú reklamáciu !!! Pritom sme vždy kupovali a aj kupujeme všetky výrobky oficiálne dovezené. Preto sme pozastavili predaj tejto značky na diggi.sk a aj v našom novom e-shope http://foto.kompletne.sk.

Overený zákazník talkive

Ivan

Pridané: 19. novembra 2011

Zakúpený v talkive

• vynikajuci fotoaparat pre amatersku fotografiu, krasny dizajn, vela funkcii,
  • ziadne

vrelo odporucam, velmi dobra cena

Jozef

Zakúpený v Fotoaparaty Fotolab

• má všetko co potrebujem
  • zoom je len manuálny, ale to pre zoom 30x asi ani by inak nešlo

ja som vsadil opäť na "Japoncov" a oplatilo sa!

Overený zákazník Shoppie.sk

Zakúpený v Shoppie.sk

Fakt dosť dobrý,dostala ho dcéra na narodky,teraz skúša funkcie,je ich tam mnoho...Je s ním veľmi spokojná...uvidíme aké fotky narobí neskôr.

Pridané: 16. októbra 2011

• full hd video, veľa foto formátov, manual zoom, veľký lcd, rýchle sekvenčné foto
  • pomalé ostrenie pri videu

Pridané: 8. septembra 2011

• Jednoduché ovládanie,paleta možných nastavení,super optika a ostrosť obrázkov,výdrž batérií,zoom,kvalitné video, dlhoročné dobré skúsenosti so značkou Finepix.
  • Fotografie sú ladené trochu viacej do modra.

Plne doporučujem- kvalita za primeranú cenu.

Overený zákazník Shoppie.sk

Pridané: 27. júla 2011

Zakúpený v Shoppie.sk

• nádherné fotografie
  • skvelé ovládanie
  • výhodný 30x zoom + supermakro
  • úžasné farby na fotografiách
  • vrele odporúčam!!
  • pri niektorých fotografiách zvýšený šum (nočné scény)

Tento fotoaparát je mojím prvým "profesionálnym" priateľom, vrele ho odporúčam každému, koho baví fotenie alebo zachytávanie jednotlivých momentov s rodinou, v krajine, na párty,...jeho najväčšou výhodou je asi supermakro a 30x zoom, ktorý sa dá využiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Pridané: 11. júla 2011

• Množstvo funkcií
  • Výborná ergonómia
  • Možnosť plného manuálneho ovládania, vrátane ostrenia
  • Manuálny zoom
  • Vodováha
  • Vysoká kvalita fotografií vo svojej triede
  • Napájanie AA batériami
  • Možnosť použiť externý blesk
  • Možnosť použiť diaľkovú spúšť
  • Hľadáčik
  • Dobrá optika
  • Podpora formátu RAW
  • Slnečná clona
  • Možnosť použitia filtrov
  • Priveľké rozlíšenie na veľkosť snímacieho čipu
  • Hodnota zoomu možno až zbytočne vysoká
  • Chod zoomu nie je celkom hladký, trocha drhne
  • Oproti konkurenčným modelom trocha väčšie rozmery a hmotnosť

Tento rok som sa rozhodol pre kúpu nového fotoaparátu, ktorý by k mojej plnej spokojnosti nahradil doteraz používaný model Kyocera Finecam M410. Po mnohých týdňoch a nekonečných hodinách strávených na web stránkach venovaných foto technike a študovaní recenzií, názorov užívateľov a zverejnených fotografií som dospel k rozhodnutiu, že práve tento fotoaparát je presne to, o čo mám záujem. Aj keď ho mám zatiaľ len krátko stačilo to nato, aby som zistil, že ponúka fantastické možnosti skutočne kreatívneho fotografovania. Jeho klady vysoko prevažujú nad negatívami a aj tie sú znesiteľné. Ako najhoršie negatívum hodnotím chod zoomu.

jozo

jozo

Pridané: 21. júna 2011

• stabilizator, makro, rezim, baterky
  • ostrenie pri ZOOMe

pre zaciatocnika dokonaly :o)

Milan Angelovič

Pridané: 16. mája 2011

• "brutálne" nabitý funkciami
  • menej kvalitný objektív, fotky, slabá stabilizácia obrazu a zaostrovanie, hlavne vypuklé pri videu

nevyhovel, kúpil som radšej nikon coolpix p500

Pridané: 16. mája 2011

(Upravené 16. mája 2011)

Fotoaparát je perfektný , hlavne stabilizácia obrazu pri veľkom priblížení a rýchlosť snímania .

jojom

jojom

Pridané: 14. mája 2011

• nič ma nenapadá po týždni testovania snáď iba že sa dobre drží
  • obrazová kvalita výrazný šum oproti panasonicom fz 45 alebo staršiemu fz 38 neporovnatelne horšia kvalita obrazu

Pre mňa je to dost nepodarený fotoaparát aj keď má velmi vela ovladacích prvkov ako na DSLR obrazovo sa im ani okrajovo nevyrovná, z ultrazoomov čo som držal v ruke je oproti pentaxu,canonu, nikonu,panasonicu obrazovo na tom najhoršie...

Pavol

Pavol

Pridané: 19. apríla 2011

• veľmi dobrý prístroj, máprakticky všetko

alexandra

nováčik

alexandra

Pridané: 3. augusta 2012

tento fotoaparát vyzerá úžasne,preto by som ho chcela

Juraj

Juraj

Pridané: 27. februára 2012

• Zbytocne ked nieje kvalita obrazu
  • Kvalita obrazu nieje dobra !

Pre ludi ktorym nezalezi na kvalite.Nechapem ako mohol niekto pozitivne z profesionalov hodnotit tento produkt !

Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X