Nikon Coolpix B500

Hľadáte ľahko prenosný fotoaparát kompaktných rozmerov, ktorý vám umožní zhotovovať vysoko kvalitné fotografie? Potom by tento model nemal uniknúť vašej pozornosti. Je vybavený kvalitným snímačom, optickou stabilizáciou obrazu a výkonnou redukciou pre potlačenie vibrácií, vďaka čomu s ním zaobstaráte mimoriadne kvalitné a ostré fotografie v každej situácii. Výhodou je tiež jednoduché a intuitívne ovládanie spoločne s praktickým výklopným displejom, ktorý vám umožní zhotovovať snímky aj z neobvyklých uhlov a uľahčí celkovú obsluhu fotoaparátu. Fotoaparát môžete navyše prepojiť so svojim inteligentným mobilným telefónom alebo tabletom a zhotovené fotografie okamžite zdieľať. Ergonomický dizajn, nízka hmotnosť a skutočne kompaktné prevedenie vám umožní nosiť tento foťák so sebou kamkoľvek.

Typ fotoaparátu
Výška
78.3 mm
Hĺbka
94.9 mm

• , zakúpené v Penta SK s.r.o.

• Fotoaparát zatial skúšam len štvrtý deň, ale na moje potreby, turistické snímky, spokojnosť. Fotky pekné, jednoduchá obsluha. Odporúčam.

• , zakúpené v AQT

Vyberala som si na základe recenzií tu na Heureke a som spokojná s mojim výberom. Na moje amatérske fotenie je viac ako vynikajúci.

Typ fotoaparátu
78.3 mm
Hĺbka
94.9 mm

Jednoduchý a zároveň kvalitný

Tento kompaktný ultra-zoom fotoaparát kombinuje špičkové technológie s ľahkým ovládaním a ergonomickým dizajnom, vďaka čomu sa skvele hodí pre každého, kto si chce dopriať kvalitné fotografie, ale preferuje jednoduchosť kompaktného fotoaparátu. Účinný obrazový snímač, technológia priameho osvetlenia a výkonný objektív vám umožní zhotovovať ostré, detailné a kvalitné portréty, akčné momentky aj fotografie krajín.

Pôsobivý objektív

Vďaka objektívu so 40-násobným zoomom zaostríte aj skutočne vzdialené objekty, športové stretnutie alebo napríklad aj mesiac a nočnú oblohu. A to všetko v ľahko prenosnom a ľahkom tele kompaktného fotoaparátu.

Pôsobivý objektív

Ideálny záber

S optimálnym uhlom záberu vám pomôže aj výklopný displej, vďaka ktorému si budete môcť kompozíciu fotografie nastaviť k dokonalosti aj z menej obvyklých uhlov pohľadu.

Ideálny záber

Prepojenie s mobilným telefónom

S aplikáciou SnapBridge môžete mať fotoaparát stále prepojený s vašim mobilným telefónom. Prostredníctvom telefónu ho potom budete môcť aj ovládať a upravovať jeho nastavenia.

Prepojenie s mobilným telefónom

Prednastavené režimy

Fotoaparát je vybavený radom prednastavených režimov na fotenie pri rôznych podmienkach. Využívať však môžete aj otočné voliče, pomocou ktorých si expozíciu ľahko nastavíte podľa seba.

Prednastavené režimy

Ultrazoom COOLPIX B500 od Nikonu je zástupcom novej rady B, ktorá nadväzuje na obľúbené predchodcu L a P. Prináša 40 × optický zoom a je vybavený 1 / 2,3 "CMOS BSI snímačom. Vhodný je pre nadšencov, ktorí chcú zachytávať blízke aj vzdialené objekty a akcie v perfektnej kvalite. Má výklopný displej, ergonomický dizajn a ľahko sa drží. Padne pohodlne do ruky a je navrhnutý v klasickom štýle. Ponúka vysoký výkon v vreckových rozmeroch.

Základom je obrazový snímač CMOS s celkovým rozlíšením 16,76 megapixelov, efektívne potom využíva 16 MPx. Objektív NIKKOR ponúka 40násobný zoom, ktorý možno s využitím funkcie Dynamic Fine Zoom rozšíriť až na 80násobný. Do srdca každej akcie sa prenesiete prostredníctvom bočného ovládača zoomu so skokovým vrátením.

Zachytíte všetky akcie na športových podujatiach, vyfotíte vzdialenej detaily mestských krajiniek či mesiac a nočnú oblohu. Osvedčená výkonná optika objektívu NIKKOR ponúka ohniskovej vzdialenosti ekvivalentný širokouhlému objektívu 22,5 mm a teleobjektívu 900 mm. Pritom blízke aj vzdialené objekty zachytíte bez rozmazania. Zásluhu na tom má hybridný redukcia vibrácií v štyroch osiach, ktorá kombinuje optickú a elektronickú redukciu vibrácií pre potlačenie účinkov chvenia fotoaparátu.

Foťte pohodlne s výklopným monitorom
Vyklápací 3 "monitor s 921 000 pixelmi umožní ľahké fotenie a tvorbu tvorivých kompozícií. Vždy poskytne presný obraz toho, čo bude nakoniec na snímkach. Vyklápací konštrukcia dovoľuje robenie snímok a videosekvencií z netradičných uhlov veľmi pohodlne. Má ostrý obraz, k valitní farby a vynikajúce viditeľnosť aj pri pozorovaní v šikmom smere. Antireflexná a akrylová vrstva proti odtlačkom prstov zisťujú vždy čistý obraz a vďaka 5-stupňovej regulácii jasu poskytne perfektnú viditeľnosti aj za slnečných dní.

Ovládajte fotoaparát svojim mobilom
Zásluhou WiFi pripojenie a funkcie SnapBridge dá fotoaparát diaľkovo ovládať smartfónom alebo tabletom. Synchronizujte snímky so svojím mobilom a potom je ľahko zdieľajte s priateľmi a rodinou. Rovnako možno prostredníctvom telefónu ovládať niektoré funkcie fotoaparátu, alebo udržiavať hodiny či samotný prístroj stále aktualizované.

Jednoduchú tlač fotiek
Fotoaparát podporuje štandard PictBridge, ktorý umožňuje tlačiť zhotovené fotografie na tlačiarňach bez nutnosti použitia počítača. Vďaka PictBridge nezáleží na značke vašej tlačiarne, na ktoré chcete fotografie vytlačiť. Stačí, aby podporovala túto technológiu, a môžete bezproblémovo začať tlačiť. Pripojte fotoaparát k tlačiarni bezdrôtovo pomocou WiFi alebo cez USB kábel a, bez toho aby ste pri tom museli zapínať počítač, vytlačíte si úžasné fotografie počas okamihu a v plnej kvalite.

Dokumenty

• , zakúpené v Penta SK s.r.o.

• -masivna konstrukcia, vydrzi vsetko
    • -pouziva tuzkove baterky, alebo akumulatory nimh, ktore sa daju kupit v lidli za euro kus.
    • -jedna sada NiMh vydzi na tisicku fotiek alebo 5 hodin videa
    • -vyklopny displej
    • -rychly start
    • -odolna sachta na pamatovu kartu, denne menim karty a mechanizmus prezil vsetko.
    • -pouzite SD karty sa lahko vyberaju aj v terene, rychlo sa z nich stiahnu fotky cez USB citacku. SNabridge je zbytocnost,
    • -nafotenych niekolko desiatok tisic fotiek za rok a ziadne opotrebenie nebadat
    • nema ziadne puzdro v zakladnej vybave, ale po roku bez puzdra nevidno ziadne poskodenia
    • -snap bridge je hovadina, zdrzuje to, zerie baterky, vybija mobil. pouzil som to len par krat a stacilo.
    • -v zime mi praskla strunka v krytke objektivu, je to len plast, ktory bol v predoslej verzii kvalitnejsi.
    • -nezvlada nahravat zvuk hlucnych rockovych koncertov, ak je blizko basovym reprakom s tlakovym efektom.
    • -v zlych svetelnych podmienkach ma vysoky sum a problemy spravit pouzitelnu fotku bez blesku.

odporucam na dokumentarne foto, pracovny fotak, lacna prevadzka na tuzkove akumulatory, maly, lahky fotak s obrovskym zoomom. nizka cena. velmi odolna konstrukcia

• zoom
    • napájanie na AA baterky
    • solídne fotky večer
    • jednoduchosť ovládania
    • dobrá výdrž bateriek
    • trošku musím bojovať s prenosom fotiek cez Nikon SnapBridge

Chcel som kompakt, nechcel som nosiť so sebou všade brašňu s objektívmi, meniť nastavovať a riešiť všetky tie "veci" ako so zrkadlovkou.Proste som si chcel užiť fotenie, Dlho som váhal, chcel som lepší zoom ako majú kompakty, ale nechcel som ísť nad hranicu 300 euro. Hneď na druhý deň po kúpe som absolvoval jednoďový výlet do Budapešti, zásobil som sa pre istotu dvomi balíkmi náhradných bateriek, niekde som čítal v recenzii že sa rýchlo vybili a nakoniec som ich ani nevybalil, petože tie čo boli v balení k foťáku mi vydržali celý deň a ešte stále nie sú vybité. Nafotil som 369 fotiek, zoomoval som, vonku bolo do 10 stupňov a ten foťák som mal väčšinou celý čas v ruke alebo na krku, takže v podstate celých vyše sedem hodín bol používaný. Zoom prekvapil, optický aj úplne postačoval, napájanie na AA baterky vnímam ako plus, absolutne som sa nemusel zaoberať či sa vybijem alebo nie, Jednoznačne odporúčam.

ešte som ho nepoužil

• , zakúpené v INGRAM

Ešte som ho nevyskúšala

Oproti zrkadlovke je oveľa lacnejší, trošku sa treba pohrať s funkciami ale dajú sa robiť naozaj krásne fotky, trošku kto vie pohrá sa s nimi ešte v PC a naozaj sa jedná o kvalitný foťák. Avšak mohlo byť odomknuté viac manuálnych nastavení. Ináč je vynikajúcou voľbou pre každého kto nechce aj tak drahý obyčajný malý fotoaparat

• , zakúpené v hhelektro.sk

skvelý pomer cena - výkon