Recenzie NIKON D3100

Produkt získal ocenenie

• Award
  • Award

(118 z 142 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Tento fotoaparát vám zariadi kvalitné rodinné snímky, dokonca aj v pohybe. Ako za veľkú výhodu by som pokladala aj automatické zaostrenie počas natáčania. Obrazová kvalita je perfektne spracovaná. Aj pri vysokom ISO, dovolím si povedať, je šum na veľmi slušnej úrovni. Fotky vyšli aj v zapršanom a ne... Zobraziť celú recenziu

Najprínosnejšie kritické recenzie

(55 z 92 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Perfektná zrkadlovka pre fotografov - amatérov. Prívetivé a prehľadne menu pre rýchlu kontrolu nad všetkými funkciami. Uzávierka dosahuje min. čas 1/4000s a max. čas 30s, alebo režim bulb - zrkadlovka sníma obraz až dovtedy, pokým nedáte prst dolu zo spúšte. V podstate je to za zrkadlovku cca 400€ m... Zobraziť celú recenziu

Všetky recenzie NIKON D3100

Adam

Adam

Pridané: 16. apríla 2016

• vhodný pre amatérov
  • kvalitné fotografie pri vhodných svetelných podmienkach
  • pekne fotí ľudí
  • makrosnímky
  • živý náhľad
  • zlé fotenie pri horších svetelných podmienkach,
  • často aj rozmazané,
  • nevie fotiť panorámy,
  • najnižšia minimálna hodnota clony 3.8,
  • zrnité videá,
  • málo ostré fotky (bez statívu nafotiť ostrú fotku nemožné),
  • zlé ostrenie (hlavne pri videách)

Skúšal som s ním fotiť v rôznych svetelných podmienkach, ale za tú cenu mi príde celkom dosť slabý. Keď som si kukal Nikon D3200, prišli mi z neho aj fotky kvalitnejšie ako z D3100-vky. Ale je to uhol pohľadu a môj názor. Jednoducho za tú cenu som od neho čakal viac. Kúpil som si ho, ale nie som s ním spokojný...

recenzie.sme.sk

Pridané: 22. júla 2015

Nikon D3100 - Recenzie.SME.sk

D3100 je kompetentný fotoaparát. Ak nepotrebujete systém pomocníka, je to solídna entry-level zrkadlovka, jednoducho najlepšia akú Nikon doteraz urobil, pokiaľ ide o kvalitu obrazu (a dokonca aj prekvapivo sadou funkcií, keďže pridali doplnky ako Live View, video a GPS). Môžem odporučiť, ak potrebujete takýto typ fotoaparátu. V skutočnosti, pokiaľ ide o kvalitu obrazu, myslím, že to asi dosť bije s D5000, aj keď nie veľmi. Pozri si ďalších viac ako 19 odborných recenzií:

Celá recenzia na recenzie.sme.sk
Award

www.produktroku.sk

Pridané: 18. februára 2015

PRODUKT ROKU 2014

Finalista súťaže ProduktRoku 2014, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Celá recenzia na www.produktroku.sk

Pridané: 18. augusta 2014

Zakúpený v Electro World

jednoduché ovládanie, dobrá cena, dobrá kvalita fotoaparátu, aj snímkov. Zatiaľ nafotených iba cca 500 fotiek na dovolenke, ale som spokojný.

Overený zákazník Andreashop Šaľa

Pridané: 3. augusta 2014

Zakúpený v Andreashop Šaľa

Odporúčam

tomas5

nováčik

tomas5

Pridané: 1. augusta 2014

(Upravené 24. decembra 2014)

• pre zaciatocnikov uplne idealny.

so zrkadlovkou som spokojny, vzhladom na to, ze aj ja som zaciatocnik. Pri jej kupe som nemal vysoke ocakavania. Vela krat sa da urobit pekna fotka aj bez profesionalnej zrkadlovky, staci mat predstavu, skusat, a raz to pride :)

Pridané: 7. júla 2014

na bežné fotenie super

Branislav

Branislav

Pridané: 3. júla 2014

• Dobrá zrkadlovka, cena, pre bežných užívateľov len možno odporúčať, výber objektívov. Celková spokojnosť pre bežné fotenie
  • bez profesionálnych nárokov.
  • Ešte som neobjavil zápory

Bez váhania som si ho zadovážil.

Overený zákazník Fotoaparaty Fotolab

Harry

Pridané: 2. júla 2014

Zakúpený v Fotoaparaty Fotolab

• Cena, cena a cena
  • absencia USB kablu, aj ked sa jedna o zakladny model znacky tato vec by chybat nemala v baleni (mobil v hodnote 20 € ho ma)

Fotak odporucam vsetkym zacinajucim fotografom, idealny na dovolenky a rodinne fotky

Overený zákazník Fotoaparaty Fotolab

Pridané: 1. júna 2014

vhodný pre začiatočníka

Vlado

Pridané: 16. apríla 2014

(Upravené 16. apríla 2014)

Zakúpený v Electro World

• kvalita snímok, jednoduchosť ovládania, kvalita celkového spracovania fotoaparátu.

je to moja prvá zrkadlovka, som s ním nadmieru spokojný, kvalita snímok sa oproti môjmu starému kompaktu nedá porovnať. Na amatérske fotografovanie úplne postačuje.

Marcus

Marcus

Pridané: 12. apríla 2014

• APS-C zrkadlovka
  • Nemá výklopný displej, biedne rozlíšenie
  • použiteľné ISO len do 3200
  • starší obrazový procesor Expeed 2
  • snímač s rozlíšením 14 Mpix primeraný cene
  • priemerné video
  • len 11 zaostrovacích zón

Starý produkt s priemernou obrazovou kvalitou. Predbehnú ho hravo CSC fotoaparáty konkurenčných značiek v rýchlosti, možnosti výberu zaostrovania, kvalite fotiek. Dá sa kúpiť v sete kde sú dva objektívy, ale bez zvyčajne bez optickej stabilizácie /VR/. Takže pokiaľ nemáte statív, fotky budú o poznanie horšie.
Najjednoduchšia a najlacnejšia zrkadlovka vhodná len pre toho kto chce mať zrkadlovku a rozhodujúci parameter je cena.

Nie je to vyslovene zlý fotoaparát, len na dnešnú dobu je zastaralý aj na úplného amatéra.

Erik

Erik

Pridané: 5. apríla 2014

(Upravené 5. apríla 2014)

• Kvalitné fotografie
  • Kvalita videa
  • Mám ho s objektívom 18-105mm ..pri fotografovaní prírody , zvery odporúčam objektív s ohniskom do 300m

Tento fotoaparát Nikon D3100 som kúpil na základe recenzií s ktorými sa chcem podeliť s Vami.
Fotoaparát produkuje krásne rodinné snímky a očarí Vás kvalitou videa . Ako som si priniesol fotoaparát domov , zľakol som sa : toľko tlačítok , čo stím budem robiť ? Ale potom som spustil CD - prezentáciu ktorá je dostupná v rôznych jazykoch a veľmi mi pomohla a dostatočne ma zoznámila s fotoaparátom . Osobne som nekupoval so základným setovým objektívom 18-55mm ale s 18-105mm . Fotoaparát používam povečine na fotografovanie poľnohospodárskej techniky ale samozrejme prírody , rodiny a mnohého ďalšieho . Na fotografovanie prírody teda zvery , ako som už spomínal odporúčam objektív s ohniskovou vzdialenosťou 300 mm . Ten zatiaľ nemám ale vystačujem si stým 18-105 mm . Množstvo režimov , nastavení ktoré očarí nie jedného z nás .. Produkt určite odporúčam ..Pomer cena/výkon áno :) . Je to zatiaľ moja prvá zrkadlovka . Snáť som Vám pri výbere fotoaparátu pomohol ...

stefan salaba

stefan salaba

Pridané: 27. marca 2014

• Vlastnim D3100uz 4-rok som pisni ze ho mam mozem snim robyt krasne fotki poruhovost nepoznam je somnou kazdi bozy den je osuhana opotrbovana na gombikoh uz nevidiet nic padal mi z auta padlo do bahna nehal som ho nahodou na dazdi a naprikt tomu funguje perfekt. Mozem odporucsatkazdemu . podla mna je jednotka vsvojejj kubature.
  • Co mi jedine zavadza ze displej sa neda vyklopit.

nie som nejeki profesional No fotim uz od roku 1978. mal som rozne fotaki za ten cas No NIKON je namber van.Fotak ktory v kratkom case Kupim je tiez NIKON D 5200.

Overený zákazník Shoppie.sk

Pridané: 26. marca 2014

Zakúpený v Shoppie.sk

splna moje naroky

Overený zákazník lacne-nakupy.sk

Matej

Pridané: 25. marca 2014

Zakúpený v lacne-nakupy.sk

• super ovládanie, výkon vs. cena, celková spokojnosť
  • zatiaľ som na nič neprišiel

S Nikon D3100 som veľmi spokojný, pre začiatočníka je to optimálna voľba, ľahko sa natavuje a na priek tomu poskytuje široké možnosti

Puky

Pridané: 20. marca 2014

• výkon
  • 2 objektívy v sade
  • Asi nemá.

Najlepšia cena/výkon na trhu a 2 objektívy v sade.

Overený zákazník Nové Farby

Viktorienko

Pridané: 29. januára 2014

Zakúpený v Nové Farby

• Maximálna spokojnosť

Jana

Pridané: 22. januára 2014

Zakúpený v Electro World

• super zrkadlovka za prijateľnú cenu.

Dobrý foťák s ľahkým ovládaním.
Zrozumiteľný návod ako ho používať.
No jednoducho dobrá zrkadlovka za prijateľnú cenu.
Ďakujem.

Eva Chocholikova

Pridané: 19. januára 2014

Zakúpený v Electro World

• vahovo je Ok, funkcie stačia a dalšie ešte preskumam :D. Cena perfektna za tuto zrkadlovku. Odporučam
  • zatial nemam

celkovo spokojna

Pridané: 10. januára 2014

• možnosť výberu objektívu

som spokojná, plní svoj účel

Overený zákazník NAY Elektrodom

Marek

Pridané: 2. januára 2014

Zakúpený v NAY Elektrodom

• Zatial max spokojny
  • Krasne fotky aj ked uplne priblizim-zoom.
  • Sa mi zda trochu lacne prevedenie plastov.

Kvalita a trieda zrkadlovky zodpoveda cene a aj vykonu, kvalite fotiek. Takze som max spokojny.

Pridané: 1. januára 2014

Zakúpený v Electro World

S produtom som spokojný, velmi dobrá voľba pre prechod k funkčne vyspelejším fotoaparátom, určite plní to čo sľubuje. Ak chcete klasické fotografie ale v kvalite ako od fotografa, odporúčam.

Dusan

Pridané: 30. decembra 2013

Zakúpený v Electro World

• Jeden z najlepsich fotoaparatov vo svojej cenovej kategorii, ak nie najlepsi.
  • Displej by mohol mat väcsie rozlisenie, to sa vsak da najst v modeli d3200.

Som spokojnym uzivatelom tohoto fotoaparatu. Po roku pouzivania som si kupil ten isty kus s objektivom 18-105 a povodny kit 18-55 som posunul v rodine. Musim podotknut, ze nie som ziaden profesional, no kvalita fotiek kompaktov mi nevyhovovala. Fotky su jasne a ciste, sem tam nieco vytlacim na obraz, panoramu. V spojeni s objetivmi nikor je tento fotak delo. Fotak padol par krat na zem, prezil bez ujmy na zdravi.

Kto nie je uplny profesional a nevadi mu slabsie rozlisenie displeja, nema nad cim vahat. Objektivy nikor su tak isto pri nizsej cene vyborna volba.

Tolko z mojej strany.

Martina

Pridané: 30. decembra 2013

• pekné fotky
  • zatiaľ neviem

dobrá cena a perfektná kvalita

Pridané: 29. decembra 2013

Zakúpený v Electro World

fajn prístroj za super cenu

Overený zákazník Shoppie.sk

Peter

Pridané: 29. decembra 2013

(Upravené 29. decembra 2013)

Zakúpený v Shoppie.sk

• Výborne sa s ním fotí. Vhodný ako prechod od kompaktov k zrkadlovkám.
  • Príliš vysunutý display bez akéhokoľvek zapustenia do tela fotoaparátu.
  • Chýba akákoľvek kabeláž.

Ok

Overený zákazník levneELEKTRO.cz

gabika

Pridané: 25. decembra 2013

Zakúpený v levneELEKTRO.cz

• spokojnost

bol najlacnejši na tejto stranke

Ivana

Pridané: 16. decembra 2013

Zakúpený v Electro World

• perfektné fotky a aj vdeo
  • zatial nič skúšam

Pridané: 13. decembra 2013

Super

gerny

Pridané: 2. decembra 2013

(Upravené 2. decembra 2013)

Zakúpený v Electro World

• Odporucam...splnil moje ocakavania...
  • Ziadne

Roman

Pridané: 27. novembra 2013

Zakúpený v Electro World

• druhý objektív, na domáce použitie super vec za dobrú cenu
  • ?

druhý objektív, na domáce použitie super vec za dobrú cenu

Anonym

Anonym

Pridané: 13. novembra 2013

• charakter

Ja som zacal uvažovať o kúpe zrkadlovky na vianoce prednedávnom, zacal som s nikonom 3100, lebo som mal odporúčanie, že načo mi lepší ked často nefotim, po chvíli som ale zistil, že môj 8 ročný kompakt je 5 krát lepší a že musím ísť vyššie. Tu som prišiel na nikon5100, ktory som si v podstate vybral, ale manželka prišla s podmienkou, že to musí byť canon, darmo som presviedčal, že nikon má lepšie technické parametre ako ekvivalent u canonu v tej triede. Prečítal som veľa recenzii aj zahraničných zacal som chápať že o čom to je, teda dúfam, a to že požiadavky na fotak sú individuálne pre každého. A tu som zacal študovať stranku canonu , ktora presne reflektuje individuálne požiadavky v množstve modelov a prehľadnej postupnosti. Zistil som, že sú 3 kategórie zrkadloviek a to pre profesionálov, tzv nadšencov, čo predstavujú stred medzi profesionálmi a tzv zaciatocnikmi. Profesionálne môžme vynechať,teda ked necítis potrebu minút 3000, eúr, Nadšenecky stred neuspokojí profesionálov lebo neposkytuje technické parametre, ktoré sú pre nich dôležité a pre začiatočníkov neposkytujú uzivatelske funkcie, ktoré sú už pri zaciatocnickych, tak mi prišlo že sa musím rozhodnúť akým fotografom budem na najbližších 5 rokov, a teda som sa rozhodol že budem začiatočník, ale bohužiaľ po prečítaní všetkých informácií si budem musieť kúpiť najdrahší zaciatocnicky canon EOS 700D. Druhe dôležité zistenie je dôležitosť kúpy objektivu, tu to skratim, s ohľadom na financie, neistotu 100% využitia drahého objektivu , som sa rozhodol pre univerzálny zaciatocnicky canon 18-135 IS STM čo je znova najdrahší zaciatocnicky. Ale keďže na konci plieska bič tak ja musím počkať ako rozhodne manželka, ktorá určite nestravi 7 noci skúmania internetu, že čo si kúpiť, len dúfam, že nerozhodne farba....

Overený zákazník OKAY.sk

bobko76

Pridané: 3. novembra 2013

Zakúpený v OKAY.sk

pre jeho cenu a kvalitu
skutočný zažitok pri fotografovaní
je jednoducho ovladatelny s minimalnymi nedostatkami
určite ano

Pridané: 18. októbra 2013

Zakúpený v Exportshop

• foti fakt nadherne
  • nemam co vytknut

mam ho velmi kratko, odporucam pre zaciatocnikov. som s nim velmi spokojny

Pridané: 10. októbra 2013

maximálna spokojnosť

Steve

Pridané: 7. septembra 2013

Zakúpený v Electro World

• Super pre zaciatocnikov, prehladne menu a navod, pomoze a upozorni na chyby

Odporucam kazdemu, kto chce zacat fotit

Andrea

Pridané: 14. augusta 2013

Zakúpený v Electro World

• chcela by som kúpiť dobrú, ale lacnú zrkadlovku - našla som toto, Nikon je kvalita :)

Overený zákazník lacne-nakupy.sk

Mgr. Jaroslav Biel

Pridané: 12. augusta 2013

Zakúpený v lacne-nakupy.sk

Som spokojný.

Erika Kaducova

Pridané: 31. júla 2013

Zakúpený v Electro World

Fotoaparat Nikon D3100 je vynikajuci a robi nadherne fotky. Som s nim velmi spokojna.

Johnny

Johnny

Pridané: 25. júla 2013

• vzhlad
  • Servis nikon katastrofa.neboly schopny opravit za 30dni.kvalita setoveho objektivu 18-55.

radsej canon 1100 eos 1100d,canon eos 600d .ovela krajsie fotky zo zakladnym objektivom .osobna skusenost,ale vyberat musite sami vase peniaze.

Pridané: 24. júla 2013

(Upravené 24. júla 2013)

Zakúpený v Electro World

• perfektné fotky, vhodný pre začiatočníkov

s dvoma objektívmi a možnosťami je to perfektný foťák

Pridané: 20. júla 2013

Zakúpený v Electro World

• kvalita za rozumnú cenu

spokojnost

Overený zákazník oconline.sk

Pridané: 19. júla 2013

Zakúpený v oconline.sk

Výborný,

Pridané: 18. júla 2013

• ideál pre začiatočníkov

za cenu ktorú som ju kúpil, mi to stačí. Chýba mi tam funkcia automatické HRD čo je škoda. Ak niekto začína fotiť a chce zrkadlovku tak toto akurát stačí.

Jaro

Jaro

Pridané: 12. júla 2013

• Nič
  • Poloautomaticke rezimy nepouzitelne,podexpozicia.
  • Pouzity material hroza.

Dal som sa zlakat na nizku cenu a teraz lutujem.Po mesiaci vyzera horsie ako moje cca 8 rocne fotoaparaty Fuji film.Guma na obiektivoch zašednuta,krytka nema snurku musel som prevrtat a zavesit o telo.
Foti akurat na manual M,ostatne rezimy su len putova atrakcia.Neviem preco som si myslel ze mi za 299 euro predaju fotoaparat.Je to len lacny plastovy šunt čo na nizku cenu laka zakaznikov.

Zobrazujem 1 - 50 zo 196 recenzií [ 1 ] 2 3 4

Nikon D3300