Nikon D7000

Pridať recenziu

Priemer z 276 hodnotení.

• Ocenenie produktovFinalista ProduktRoku 2011

Digitálny kompakt - Nikon - kompaktné - 16.2 Mpix - 5.6 palce - Akumulátor - Externý blesk - Závit na statív

Inšpiratívna jednooká zrkadlovka formátu DX s prenosným telom, výkonným 16,2-megapixlovým obrazovým snímačom CMOS, systémom na spracovanie obrazu EXPEED 2. viac »

Kde kúpiť

11% (31)
4% (11)
3% (9)

Produkt získal ocenenie

(121 z 133 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Všetky recenzie Nikon D7000

Pridané: 6. apríla 2014

• Nie (4)
olga

olga

Pridané: 18. marca 2014

(Upravené 18. marca 2014)

• ....som velmi spokojna.....dva roky som mala Nikon D3000 a ked to mam porovnat po roku pouzivania D7000 tak vobec nelutujem investiciu do tohto vyborneho fotaku.....som nadmieru spokojna.....len k tomu treba este kvalitne sklo....ja mam 16-85mm......doporucujem!!!!
  • .....nemam ziadne vyhrady......

.....spokojnost na 100%.......

Peter

Pridané: 20. januára 2014

Zakúpený v Electro World

• kvalita fotografii pri vysokom ise,
  • dva sloty na sdhc karty,
  • virtualny horizont v hladaciku,
  • Autofocus vo videach je taky vseliaky. Lepsie je pouzit manualne zaostrovanie. Je to vec cviku, ale da sa to zvladnut :)

Presiel som z D3000 a som uplne spokojny. Ak chcete upgrade z nizsej triedy a zvazujete D3100, D5000, alebo 5100 dosetrite si par eur na D7000, alebo 7100 urcite Vam to usetri nasledny prechod zo spominanych modelov vyssie :)

Ak sa rozhodujete medzi D600 a D7000/D7100 Je to vec nasledneho vyuzitia. Ak je to cisto hobby, tak za cenovy rozdiel voci D600 si mozete nakupit napriklad sadu bleskov.

Pridané: 7. decembra 2013

• Fotky D90 v galérii.
  • toto je ozaj neprofesionálne

ako som spomenul toto je ozaj neprofesionálne

kaso

Pridané: 24. novembra 2013

Splnil ocakavania.

Lubinocko

Pridané: 7. septembra 2013

(Upravené 13. septembra 2013)

• Rychlost ostrenia
  • Nizky sum pri vysokom ISO
  • Rychla reakcia spuste
  • velky a ciry hladacik
  • kvalitny display 920tis bodov
  • velmi ticha zavierka, tichsia ako na d3100.
  • Ergonomia perfektna.
  • Vydrz baterie, cca1050 cvaknuti
  • jednoduche ovladanie
  • Cena 655€ ,veeeelmi dobre.
  • nic nic nic.

Moja prva zrkadlovka bola, Nikon d3100. Po roku a pol som dostal hlad po niecom lepsom z rady Nikon.
Siahol som preto po d7000. Rozdiel? Extrenmy. Kazdy kto premysla o lepsej zrkadlovke, ale nie velmi drahej, tak toto odporucam. Cital som kdesi v recenziach, ze zavierka je dost hlucna, ci kope. Nie je pravda. Foti citelne tichsie ako d3100, ako ked cvaknete zubami. a kopnutie ziadne, nic. Nemam co vytknut tomuto fotaciku. Je to perfekny nastroj v rukach toho, kto mu rozumie. 2 roky dozazu to bola naozaj draha hracka, no dnes ju mate za necelych 700€. Ak pouzijete setovy objektiv, necakajte zazraky. Ja pouzivam tamron 17-50 f2,8. dalej nikor 35mm f1,8.a to poznat velmi...Drzim vsetkym palce a ti co premyslaju, ci vahaju nad tymto strojom, mozem len s istotou dodat, smelo do toho, neolutujete.

Pridané: 15. júna 2013

• upgrade z D90 velmi prijemny
  • zatial sme nenasli

pekny kvalitny fotacik za dobru cenu

Pridané: 9. apríla 2013

• lahka kompaktna
  • zatial som nezistil

Mam uz skusenosti s Nikonmi takze preto som sa rozhodol uprejdovat z 3000 na 7000. A nie som zatial sklamany. Zda sa ze pomer kvalita cena je este na znesitelnej urovni.

františek Litvík

Feri

Pridané: 26. februára 2013

• Na Henry.sk za 450,84
  • V skutočnosti 900

Dufam ze si na Henry .sk ludia prestanu objednavat,ked odrbavaju na cenach.
Skusim este SOI.

• Nie (17)

Pridané: 20. decembra 2012

• pomer cena - kvalita
  • obrazová kvalita aj pri nízkom ISO
  • výdrž batérie
  • v podstate nič, je to veľmi vydarený fotoaparát a v danej triede špička

Spokojnosť

Peter

Pridané: 26. novembra 2012

• kvalita
  • prevedenia
  • funkčnosť

Vynikajúci fotoaparát dosahujúci v mnohom kvality a možností profi triedy.

Pridané: 17. októbra 2012

Zakúpený v talkive

• Naplnilo to očákávanie podľa recenzií

Som spokojný s produktom

mao

mao

Pridané: 9. septembra 2012

• relativne dobra obrazova kvalita ,daju sa dosiahnut skutocne dobre vysledky pri pouziti dobrych objektivov
  • velke sklamanie co sa tyka videa ,d7000 jednoducho nevie ostrit pocas videa korektne k objektom ,ktore sa priblizuju ,alebo vzdaluju .Neustale to preostruje ,jednoducho nema to Nikon zvladnute ...

dobry fotoaparat ,horsia kamera... Tak ale ,kupujete ,fotak a nie lameru ;)

• Nie (13)
Michal

Michal

Pridané: 17. júna 2012

• celkom kvalitny vystup aj pri vyssom ISO, ale za limit pre pekne fotky povazujem 1600. V najhorsom pripade 3200 pre tlac malych rozmerov
  • dva sloty na pamatove karty
  • pekne spracovane a prehladne menu, ako je uz u Nikonu zvykom
  • kvalitny displej vie relativne verne zobrazit fotky
  • moznost ovladat Nikon blesky na dialku pomocou maleho integrovaneho blesku (ktory neodporucam pouzivat na nic ine - urcite s integrovanym bleskom neblyskajte na ludi, fotky budu vyzerat ako keby boli robene kompaktom za 30 eur)
  • relativne odolne telo (male kvapky dazda mi pokvapkali cele telo ale nijak sa to neprejavilo)
  • ano, teoreticky by sa s tym dala nafotit aj cela svadba pri kombinacii s kvalitnymi objektivmi
  • bracketing sa da robit z maximalne troch snimkov
  • chyba mi tlacidlo AF-ON (funkcia sa da priradit inemu tlacidlu, ale potom povodne tlacidlo straca svoje pouzitie), ale to mi chybalo aj na D90
  • novy system pre nastavenie autofocusu - zdlhavy nezmysel a navyse to bocne tlacitko je neergonomicky navrhnute. Prepnut typ AF pocas fotenia chce velku davku trpezlivosti...
  • video je sice pekne, ale necakajte, ze so samotnym fotoaparatom budete robit hollywoodske snimky
  • zvuk pre video je odporny - jedina spravna cesta je kupit kvalitny externy mikrofon spolu s nahravacim zariadenim (pokial to myslite s videom vazne)
  • CENA - 1000€ za amatersku triedu?! Uz 900 by bolo vela!

Kedysi som mal D90 a tato D7000 sa mi nezda byt az taky velky pokrok. Ano, je o trochu lepsia, ale kazda technika sa casom zlepsuje, takze velmi by som netvrdil, ze doslo k zasadnej zmene oproti D90. Je to ta ista trieda do ktorej prihodili par vychytavok. Nechapte ma zle, fotoaparat bude pre amatera vynikajuci nastroj, dokonca do urcitej (velmi malej) miery posluzi dobre aj profikom. Urcite ho odporucam, je to sikovna masinka a v spravnych rukach vie ponuknut velmi vela. Nic lepsie v tejto cenovej kategorii zrejme nenajdete ani u konkurencie...

Chcete si kupit prvu digitalnu zrkadlovku, mate OBMEDZENY rozpocet a neviete do coho investovat? Vyhnite sa D7000, kupte si hociktoru zrkadlovku od ruky, pripadne nejaku novu z najnizsej triedy (D3100, 5100...) a zvysne peniaze vrazte radsej do KVALITNEHO objektivu (35mm 1.8, 50mm 1.4G, 85mm 1.8 a pod.). Fotky budu ovela kvalitnejsie ako pri kombinacii D7000 a napr. 18-105mm objektivom, ktory aj tak zahodite po prvom mesiaci pouzivania, lebo zistite, ze je to odpad. Ked sa naucite dobre fotit a bude vas to dalej bavit, pojdete do kvalitnejsieho tela. Kvalitny objektiv je OVELA dolezitejsi, ako kvalitne (a drahe) telo. Ako sa technika vyvija, nove tela prichadzaju a odchadzaju - ale kvalitne objektivy s vami ostanu dlhe desatrocia.

• Áno (121)
  • Nie (12)
Overený zákazník HEJ.sk

Pridané: 15. júna 2012

Zakúpený v HEJ.sk

• Rychlosť a kvalita spracovania obrazu
  • obrovské množstvo užívatelských nastavení.
  • slot pre dve pam. karty
  • len drobný detail pri držaní málo miesta pre prsty. Ale je to subjektívne, ten kto má dlhe prsty ma trochu menej priestoru

Skvelý fotoaparát, obstojná ergonómia vrelo odporúčam

Overený zákazník Shoppie.sk

Overený zákazník Shoppie.sk

Juraj

Pridané: 5. apríla 2012

Zakúpený v Shoppie.sk

• Vyborny pomer cena/vykon, pre mna momentalne to naj co sa da v tejto triede kupit.
  • Setovy objektiv je "len" priemerny, narocnejsi uzivatel sa neuspokoji a bude musiet siahnut po niecom kvalitnejsom

Fotoaparat poskutuje moznosti pre zacinajuceho aj pokrocileho fotografa, svojimi funkciami rozhodne nesklame. 39 zaostrovacich bodov, sloty pre dve karty, 100% pokrytie zorneho pola v hladaciku, vyborna ergonomia, kvalitny snimac, maximalne prisposobenie pre uzivatela su silne stranky tohto fotoaparatu.

Pridané: 28. januára 2012

• Pomer Kvalita cena je vyborny.

Kto fotil s Olympusom, Canonom, ci Sony bude velmi prekvapeni ostrostou, farebnymi podanim NIKON-u. Na tela D7000 sa da vybudovat dokupenim dalsich elementov skutocne profesionalna foto vybava za cenu este stale prijatelnu aj pre slovenske penazenky. Odporucam vsetkym, ktori uz fotia zopar rokov, lebo ak su iba zaciatocnici nevyuziju plny potencial tohto "dela". Rovnako som velmi spokojny aj s videom. Nikon ma Vykon!

www.produktroku.sk

Pridané: 25. januára 2012

Finalista ProduktRoku 2011

Finalista súťaže ProduktRoku 2011, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Celá recenzia na www.produktroku.sk

Roman

Pridané: 16. decembra 2011

• vykon kvalita
  • nic

ako druhe telo velmi dobrý lahký výkonný dobrý orez am to ku objektivu nikon 70-200 2,8 s

Radoslav

Pridané: 15. októbra 2011

(Upravené 15. októbra 2011)

• asi všetko ... dokonalosť vo svojej triede. Mal som Canon EOS 7D, a rozhodoval som sa opatovne medzi 7D alebo novou 60 D. Spravil som to najlepšie keď som sa po pár rokoch vratil k Nikonu ( mal som D60 ) pomer cena výkon je neskutočná
  • zatiaľ som nič nenašiel ....

Vybral som si N D 7000 na základe recenzií na mnohých stránkach a skutočnosť predčila moje skromné očakávania.
Foťák dokáže hotové zázraky pri vysokých hodnotách ISO, má pomerne rýchlu závierku a taktiež veľmi dobré video. Tento foťák je vhodný asi pre každého, kto má rád fotenie a chce prejsť z digitálu na zrkadlovku, t.j. od začínajúcich ( ponúka veľa preddefinovaných režimov ) až po profi nastavenia v manuálnom režime. Je vhodný s prídavným bleskom na fotenie spoločenských akcií ako sú diskotéky, portréty, bez blesku s dlhšími časmi na fotenie v noci, vďaka spomínanej rýchlosti ( 6 obrázkov za sek. ) je vhodný aj na fotenie divej prírody a športu.

• Áno (17)
Richard

Richard

Pridané: 21. septembra 2011

• Najlepšia digitálna no Full Frame zrkadlovka na svete.

Používam D7000 a záložné telo D3100 a som nadmieru spokojný. Môžem len odporúčiť. A čo sa týka veľkej ceny ? Myslím, že za kvalitu ktorú dostanete, sa oplatí zaplatiť.

Pridané: 21. septembra 2011

• Áno (15)

Pridané: 28. augusta 2011

Zakúpený v Extreme Digital zRt

po nikon d70 neskutocna zmena, sem-tam nejaky detail, ale v zasade perfektna a sikovna masinka!

• Áno (4)

Pridané: 25. júla 2011

Zakúpený v Fotoaparaty Fotolab

• vyborne parametre, 2011 super fotak.

vyborna zrkadlovka, pracuje takmer s kazdym objektivom od nikonu, minimalne taky dobry fotak ako svojho casu d70.

• Áno (12)

Jozef Múčka

Pridané: 28. mája 2011

Zakúpený v Fotoaparaty Fotolab

• vynikajúci prístroj vyhovuje kvalitou zobrazených produktov
  • nenašiel som nič čo by nesplňalo moje podmienky

po nikone 70.80 a 90 sa parametre tohto zariadenia nedaju porovnať

ZAČIATOČNÍK

ZAČIATOČNÍK

Pridané: 20. mája 2011

(Upravené 20. mája 2011)

• Veľmi kvalitná zrkadlovka,množstvo funkcií,perfektné ovládanie,vynikajúce video FULL HD,vysokokvalitné fotografie aj pri zhoršených svetelných podmienkach.Pre začiatočníkov aj možno profesionálov je to špička,ktorej kvalitu oceníte s touto zrkadlovkou.Veď tento NIKON D 7000 bol ocenený TIPA (Technical Image Press Association) ako najlepšia jednooká zrkadlovka.Pozn.:Pozrite si http://nikon.sk... alebo http://www.tipa.com... odporúčam ,maximálna spokojnosť.
  • Absolútne nič.

Odporúčam túto zrkadlovku,keď je aj vo vyššej cenovej relácii ale vráti sa Vám to v kvalite a v spokojnosti.

• Áno (16)

Zuzana Karvouniari

Pridané: 18. mája 2011

Zakúpený v Extreme Digital zRt

• Kvalitná zrkadlovka, funkcie, ľahká obsluha

Veľmi kvalitný fotoaparát, s obrovskou ponukou funkcií

• Nie (10)

doporučenia od profesionálov

heurekac

heurekac

Pridané: 24. januára 2011

• je odolný voči prachu aj vode, absolútna tesnosť
  • vstup pre GPS modul
  • stavový display
  • slovenské menu
  • 39 ostriacich bodov
  • Full HD kvalita videa
  • 6 obrázkov za sekundu
  • dva sloty na pamäťové karty
  • "nezničiteľne" horčíkové telo
  • intuitívne ovládanie
  • pomer výkon/ kvalita
  • vyššia cena

Ide o poriadne kvalitný fotoaparát, avšak aj za poriadne vysokú cenu. Všetko amatérske a profesionálne sa v tomto fotoaparáte spojilo v jedno, aby slúžilo aj najnáročnejšiemu zákazníkovi. Fotoaparát je schopný pri svojom kvalitnom technickom vybavení aj bez použitia blesku za šera alebo zhoršených svetelných podmienok zhotoviť naozaj kvalitné fotografie. Je ideálnym spoločníkom na turiskiku, a to vďaka jeho odolnosti voči čomukoľvek, či už sa jedná o prach, vodu, alebo aj rozbitnosti vďaka svojej dokonalej tesnoti a odolnému neplastovému telu. Osloví Full HD kvalita videa, bez akéhokoľvek šumu, kvalitný vstavaný mikrofón aby Vaše zášítky boli skutočne dobre zachytené. Je to úžasný spoločík, s ktorým sa nemusíte ničoho obávať a nemožné sa stáva skutočnosťou. Avšak odradzujúca môže byť cena, ktorá je však primeraná jeho kvalite. Môžem doporučiť.

• Áno (44)
  • Nie (15)
sporino

sporino

Pridané: 13. januára 2011

(Upravené 14. marca 2012)

• zliatinove telo
  • nizky sum pri vysokom ISO
  • rozsah ISO
  • rychli frame rate
  • dual slot
  • 100perc. hladacik
  • ergonomia niektorych tlacidiel (napr ISO, preview buton) moze niekomu prist nevhodna (vec zvyku a nazoru)

Je to nastupca D90, ktory predcil vacsinu ocakavani a prekonal vo vela parametroch aj vyssie (starsie) modely (D300)
Robustnost a odolnost mu pridavaju na pouzitelnosti v tazkych podmienkach. Prijemny hladacik aj vdaka 100perc. pokrytiu zabezpeci lahsiu kompoziciu. Velmi slusna rychlost umozni zachytenie detailov rychlo sa pohybujucich objektov a to aj vdaka 3D zaostrovaniu, ktore je pri pouziti rychlych a kvalitnych objektivov naozaj svizne. K videu sa vyjadrovat nebudem, kedze som ho nekupil na tvorbu videa, ale skusobne zabery milo prekvapili.Podla mojho nazoru je to skvela volba pre zaciatocnikov, ako aj pre profi fotografov ako (light verzia k ich profi modeolom) Rozhodne odporucam.

• Áno (34)

Overený zákazník FaxCOPY

Peter Mészáros

Pridané: 29. júna 2012

Zakúpený v FaxCOPY

• top v kategórii amatérska zrkadlovka (semiprofi)
  • prijateľná cena
  • podpora DX aj FX objektívov
  • kvalitné spracovanie
  • ergonómia do ruky
  • ľahko a jednoducho a logicky ovládateľná
  • chýba lokalizácia na SK jazyk !!! Ja by som privítal viac aj maďarčinu resp. viac jazykov lokálnych

Nikon je top značka a mne stačí recenzia od profesionálov z http://www.ephoto.sk...

Pridané: 8. mája 2012

• Lahky, pevna konstrukcia. Zoom dostatocny pre panoramu aj detail. Slusna kvalitka VIDEA. Vynikajuci pomer KVALITA TRVANLIVOST versus CENA. Idealny pre fotenie v narocnych vysokohorskych podmienkach, alebo pri turistickych vyletoch za krasami architekturi. Nezaberie vela miesta v batozine, ale vysledky su temer profesionalne. Predci aj svojich nemotornych a tazkych kolegov od CANON-u ktori sa hraju na VYSSIU TRIEDU.
  • zatial som nic neobjavil... :-(
  • Ale budem sa snazit, len co mu pridem na chybicky krasy, doplnim...

Vrelo odporucam vsetkym, ktory uz zdolali zakladne aj mierne pokrocile nastavenia DIGI fotakov a ktori chcu investovat do buducnosti. Na tela D7000 sa uz da budovat fotoprislusenstvo dokupovat velmi vela objektivov, blesky, tripody, filtre a podobne drobnostky. Neporovnatelna kvalitka oproti CANON-u v rovnakej triede. Megapixely sami o sebe skratka nie su vsetko. NIKON ma VYKON ! Najma farebne podanie je SUPER!

marian

marian

Pridané: 15. januára 2012

• za tie peniaze dobry fotak
  • rychlo spinavy senzor od oleja!!!
  • po mesiaci chyba v elektronike(opravene v zaruke)
  • horsie ovladatelne niektore tlacitka

za tu cenu dobry fotak,(kym sa nepokazi) a to sa casto stava.
porovnatelny asi zo 60D od canonu (ja som si kupil nedavno 7D a to je citelny rozdiel a nelutujem).

• Nie (28)

• Nie (17)

Jozef

Pridané: 8. októbra 2011

• Je svetova spicka
  • pristroj je dost tazky

Ten fotoaparat som chcel