Olympus SP-100EE

• Super jednoduché ovládanie a dobré uchopenie
    • Ešte som žiadne nenašiel

Výborný prístroj pre bežného užívateľa

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• výborné funkcie, perfektný zoom, dobíjateľná vymeniteľná baterka s priloženou nabíjačkou, koniec neustálym výmenám AAčkových batérií
    • povrchová úprava, neviem či sú tak všetky SP100EE, ale ja mám povrch akoby špatne nastriekaný, na matnej čiernej je plno lesklých bodiek ako keby poprskané..nevyzerá to pri detailnom pohľade pekne...

Výborný foťák pre neprofesionálnych fotografov, ktorý chcú mať pekné fotky za prijateľné peniaze, mnoho funkcií a efektov, jednoduchá obsluha

• , zakúpené v Alza.sk

Zatial sa snim iba oboznamujem , ale je to skvelý foták nabitý funkciami.Po dlhšom čase používania napíšem lepšiu recenziu :-)

Typ fotoaparátu
kompaktné
Optický zoom
50 x
Digitálny zoom
4 x
Napájanie
Akumulátor

Ultrazoomový fotoaparát Olympus SP-100E vám vďaka 50x optickému zoomu umožní robiť fotografie aj veľmi vzdialených objektov, alebo priblíženie jedinečných detailov. Toto využijete napríklad pri fotografovaní prírody, kedy miesto, aby ste sa blížili k plachému zvieraťu vy, jednoducho si ho pritiahnete až na dosah ruky. Výsledkom budú jedinečné zábery, ktoré sa len tak niekomu nepodaria. Samozrejmosťou je aj možnosť natáčať videá vo Full HD kvalite alebo rýchle bezdrôtové Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

• , zakúpené v Andrea Shop

• Super jednoduché ovládanie a dobré uchopenie
    • Ešte som žiadne nenašiel

Výborný prístroj pre bežného užívateľa

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• , zakúpené v Alza.sk

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Výborne padne do ruky,pekné a hlavne ostré zábery aj v automatike,jednoduchá obsluha,výborné menu,všetky ovládacie tlačítka a páčky sú po ruke,veľký dobre čitateľný display aj za ostrého slnka a výborné rozlíšenie elektronického hľadáčika.
    • Chýba ručné nastavenie spánku prístroja.Je prednastavené od výrobcu.V automatike dosť často nezapne blesk pri nočných záberoch.

Fotoaparát som si vybral od tejto značky, lebo som mal aj pred tým Ultrazoom C 765,fungoval perfektne celých 10 rokov,žiaľ som ho nechtiac utopil vo vodopáde a po vyschnutí sa síce zapne, ale už nefotí.Tak preto OLYMPUS.

Je to môj prvý fotoaparát a vybrala som si ho aj predovšetkým pre ten jeho zameriavač, chcela som vedieť, čo to je a taktiež kvôli veľkosti zoomu a makro režimu.
    S makro režimom som spokojná, odfotografuje pekne a aj štruktúru oka, ak sa vám netrasú ruky a chvíľu nemrkáte. Takže chválim makro.
    Batéria sa nabíja mne od 3,5 hod pri jednej paličke a 4, keď je úplne vybitý. Píšu, že sa môže nabíjať aj 5 hod. Nabíja sa cez USB kábel, ktorý sa spojí so zásuvkou. Neviem ako je to teraz zo všetkými fotoaparátmi, ale sestrin starší fotoaparát sa nabíjal tak, že sa mu vybrala batéria, pri tomto musíte mať pri zásuvke celý fotoaparát. 50x optický zoom je fajn.
    Páčia sa mi umelecké filtry, bohužiaľ, keď pri niektorých z nich natáčate video, vyzerá to dosť zle. Napr. zrnitý film, behajú vám tam biele a čierne bodky a nie je to také kvalitné.
    Vysokorýchlostné video je dobré, ale keď z neho chcete urobiť fotku, nie to až také kvalitné, ako by som požadovala. Taktiež fotografovanie športov, alebo rýhchlopohybujúcich sa objektov je tiež niekedy rozmazané, aj keď fotografujete vo vysokorýchlostnom režime.
    Takže zameriavač som ešte nemala možnosť veľmi otestovať v akcii, keďže vtáci mi vždy zmizli skôr ako som stihla zapnúť fotoaparát. Pri natáčaní videa pri najväčšom priblížení, v mojom prípade chodiacich ľudí, sa obraz nehýbal a pokiaľ pomaly pohybujete s fotoaparátom, môžte ho skvele sledovať. Samozrejme chvíľu trvá, kým fotoaparátom zameriate svoj objekt a musíte ho sledovať aspoň 3 sekundy, kým to bude on sledovať.
    Panoráma je skvelá.
    Fotoaparát chválim, je môj prvý a mám ho asi mesiac, takže. ešte stále testujem. K fotkám sa dá pridať 4 sekundový odkaz. K fotoaparátu dostanete aj program Olympus viewer. Fotoaparát fotografuje kvalitne. Má množstvo filtrov a super zoom a makro režim, keď zvážime, že ide o kompakt. Takže ak chcete fotoaparát na fotenie makra, ako sú napr. rastlinky, čo sú moje čísla 1 vo fotografovaní tak je pre vás vhodný. Tiež zabodoval zoom, vysokorýchlostné video, filtry, kvalita snímok...