Olympus XZ-2

Digitálny zoom
Napájanie
Akumulátor

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

za pomerne malo penazi hodne muziky ;)

• , zakúpené v www.tovarkuvam.sk

• fotky vybornej kvality na kompakt, ci uz za dobreho svetla alebo za znizenych svetelnych podmienok, paradny dizajn, vyborna svetelnost, dobra ergonomia, moznost manualneho ostrenia, pomerne silny blesk, bateria ma celkom solidnu vydrz, vysokokvalitne full hd video, vyklopne LCD, mnozstvo nastaveni a rezimov ci uz v art foto,ci scenerie..
    • absencia hladacika, trochu maly cip, trochu citlivy mikrofon-pri videu pocut hluky z okolia+je vysokocitlivy na vietor(treba zapnut veterny filter), pri prezerani fotiek je potrebne zakazdym zapnut fotak-taky maly nedostatok..

kebyze bol trochu vacsi cip(aspon ako u sony rx100-1´´) bolo by to idealne ale aj tak je to super kompakt s vybornou svetelnostou,idealny na cesty vojde aj do vrecka idealne pouzitelny ako rychla nahrada zrkadlovky ,prip csc ..ma sice aj par nedostatkov, no vsetko su to veci ,ktore sa daju prekusnut..

• Kvalita
    • Karta k produktu
    • Nezáujem predajcov pri osobnom odbere!
    • Nepripravený tovar na odovzdanie!
    • Odovzdaný vystavený kus!

Produkt odporúčam ale osobný odber určite nie.

Optický zoom
Digitálny zoom
Napájanie
Akumulátor

Kvalitne vyzerajúce snímky vytvoríte týmto fotoaparátom s rozlíšením 12 Mpx a 4 násobným optickým zoomom. Disponuje procesorom TruePic VI a zaostrovacím systémom metódou AF porovnania kontrastu. Fotografie či videá si budete prezerať na displeji s uhlopriečkou veľkosti 3“ a s rozlíšení 920 000 bodov.

• prijatelny kompromis kvalita - velkost - cena (preto som sa rozhodol pre tento fotak)
    • vyborna svetelnost
    • slusna kvalita aj pri pouzitom vyssom ISO (400 a az do 800)
    • rychle a spolahlive ostreni (FW 1.3)
    • kvalitny vyklopny a dotykovy display
    • vyborne nastavitelna intenzita blesku, prekvapivo vysoky vykon
    • moznosti ovladania (nastavitelne funkcne tlacika), treba si vsak zvyknut na ovladanie
    • slusna vydrz akumulatora
    • da sa odpichnut fotografia (rozostrene pozadie)
    • slusne makro
    • odolne kovove telo
    • dabry stabilizator obrazu
    • dostatocne sirokouhly a kvlitny, ostry objektiv
    • spolahliva automatika / poloautomatika
    • spolahlive autmaticke vyvazenie bielej
    • moznost rychleho nastavenie manualneho vyvazenia bielej
    • prekvapivy dynamicky rozsah
    • pomerne siroke nastavenia spracovania obrazkov do jpg (ostrost, odsumenie, ...)
    • rozmery - hranicna velkost pre kompakt
    • hmotnost
    • slabsie video
    • farebna vernost by mohla byt lepsia

Nie je to vreckovy kompakt a nie je to tazkoprenosna zrkadlovka . Ak vsetky jeho vlastnosti date do hromady s cenou, vyjde to zaujimavo s pomerom ku kvalite. Vhodny aj pre zaciatocnikov pre kvalitnu automatiku i stredne narocnych, popripade ako prenosna alternativa k zrkadlovke. Podrobne som ho testoval a porovnaval s Fuji X20, XZ-2 jednoznacnym vitazom.

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

za pomerne malo penazi hodne muziky ;)

• , zakúpené v www.tovarkuvam.sk

• makro,celkovo fotenie kvetín,filtre,ovládanie,farby.
    • video

Zrkadlovku zo setovým objektívom si možu kupit ostatný,ja som nadmieru spokojný z olíkom,mám ešte nikon V1,odfotím z tím všetko,čo potrebujem.

• Kvalita
    • Karta k produktu
    • Nezáujem predajcov pri osobnom odbere!
    • Nepripravený tovar na odovzdanie!
    • Odovzdaný vystavený kus!

Produkt odporúčam ale osobný odber určite nie.

• , zakúpené v Electro World

• dobrá cena na vykon tohto stroja
    • chýba zabudovaní hladačik

CHcel som sony RX100 II ale 650eur nedám za kompakt ktorý je o niečo lepší ako XZ 2,je to dobrý fotak má velké množstvo rôznych nastavení takže kto sa chce naučiť fotiť vrelo odporúčam. Fotky vynikajúce aj v tmavom a náročnom prostredí na fotenie /treba ponastavovať a nie fotiť na auto režim/ Velkosť je v pohode,nosím ho stále zo sebou na opasku v univerzalnom puzdre,vojde do vrecka v bunde, kto nosí volné nohavice vopchá ho aj tam.Klady:výklopný diplej,sánky na hladáčik,objektív 1,8 Zápory: komplikovane napísaní návod.Vynikajúci foták na každú príležitosť za dobrú cenu,odporúčam každému kto chce kvalitné fotky a nestratiť peniaze ako je to u každej elektroniky a radšej kúpiť o 2-4 roky novší a kvalitnejší model za rovnakú cenu.

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Kvalitný poloprofi kompakt s výbornou svetelnosťou objektívu . Dotykový výklopný displej. Super na street photo.

Odporučam

• , zakúpené v TPD.sk

• Velkost fotoaparatu,svetelny objektiv, kvalita fotografii, mozny plne manualny rezim, art filtre - umelecky rezim, dotykova obrazovka, mnozstvo dokupitelneho prislusenstva
    • Nemam vacsie vyhrady, autofocus nefunguje uplne 100%, je vsak mozne manualne ostrit prstencom objektivu, co je pri rychlych scenach vyhoda. Chyba hladacik, je mozne dokupit, je vsak dost drahy.

Kvalitny kompakt, ktory je urceny pre ludi, ktori nechcu zo sebou vlacit 2 kg skla so zrkadlovkou. Kvalitou fotografii sa vyrovna lacnej zrkadlovke so setovym objektivom. Pred kupou doporucujem precitat recenzie. Fotoaparat som si vyberal spomedzi Canon G15 a Sony RX-100(II). Po precitani recenzii som sa rozhodol pre Olympus, kvoli pomeru cena/vykon. Canon mi nevyhovoval velkostou a Sony cenou, ktora je pri novej verzii RX-100 II viac ako dvojnasobna oproti Olympusu. S fotoaparatom som za tyzden nafotil cca 500 fotografii, vydrz baterie je solidna - 380 fotografii. Kvalita fotografii je prijemna, cena tiez cize doporucujem.

• , zakúpené v Internetový obchod Digicom 2012

• Perfektní kvalita obrazu, použitelné i větší hodnoty ISO, perfektní náhled na displej, pestrá škála příslušenství
    • nic jsem nenašel

Produkt doporučuji všem, kteří si chtějí pořídit "profesionální" kompakt, který svými funkcemi dokáže směle zastoupit zrcadlovku.