Panasonic Lumix DMC-LZ20

• kvalitne fotografie, vydrz baterii
    • manual na cd

odporucam, robi kvalitne fotografie, dlha zivotnost baterii

• , zakúpené v Alza.sk

• Po nehode v Tatrách a rozbití fotoaparátu v hodnote 450 eur som sa rozhodol kúpiť do kopcov lacnejší typ ktorý by dokázal urobiť podobné snímky ako predchádzajúci čo tento typ robí bez problémov. Som prekvapený kvalitou za danú cenu prístroja. Pre takých ako ja výborný výber.
    • Zatiaľ nič a za tú cenu a kvalitu ani nič nebude.

Výborný prístroj a v danej cenovej ponuke asi nič lepšie ani nie je.

• spokojnosť dobrá cena. fotografie pekné čisté ,

Manuálne ostrenie
Redukcia červených očí
Režim 3D fotografie

DIGITÁLNY FOTOAPARÁT

Skutočne praktický fotoaparát s kompaktným štýlom snímania a výkonným 21x optickým zoomom.

Optická stabilizácia obrazu pre potlačenie rozostrenia spôsobeného chvením ruky. Inteligentný automatický režim (iA) umožňujúci jednoduchú obsluhu.

Režim manuálneho nastavenia expozície. Úžasný zovňajšok s voličom režimov a 3-palcovým LCD displejom s 460 000 obr. bodov.Záznam HD videa a snímanie panoramatických záberov.

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Prepojenie s PC cez USB- Áno

Audio-video výstup - Áno

Farba - Čierna

SK alebo CZ menu - Áno

Rozlíšenie video záznamu- HD (1280x720)

GPS modul - Nie

• kvalitne fotografie, vydrz baterii
    • manual na cd

odporucam, robi kvalitne fotografie, dlha zivotnost baterii

• , zakúpené v Alza.sk

• Zatiaľ nič a za tú cenu a kvalitu ani nič nebude.

Výborný prístroj a v danej cenovej ponuke asi nič lepšie ani nie je.

• spokojnosť dobrá cena. fotografie pekné čisté ,

odporúčam

• za tu cenu super
    • manual by nemal byť na cd a ked sa zapína treba vždy dať dolu krit čo mi prekáža ked si chcem len pozrieť fotky ale inač skvelá volba

Je to výborný fotak pekne fotí má vela funkcii hlvne manual dobre sa drží myslím že dobrá volba

• výdrž batérií
    • pekné panorámy
    • skvelé makro
    • iAuto
    • menej plynulý zoom
    • slabo drží kryt objektívu

mám ho len mesiac a tento fotoaparát je naozaj skvelý pre fotoamatérov. iAuto je veľký pomocník pre toho, kto sa nechce zabávať s manuálnym nastavením, alebo sa tomu ani moc nerozumie a chce len jednoducho čo najlepšie fotky, čo umožňuje iAuto. Panasonic LZ20 má aj manuálne nastavenia, komu by prekážala automatika a ak sa nastavia parametre správne, foťák "cvakne" veľmi slušnú fotku. Panorámy skladá veľmi presne, objetív má veľmi široký záber, takže pokryje veľmi veľkú časť aj keď panorámu skladá "len" z troch záberov. Zoom sa nedá jemne upravovať, vždy to "akosi poskočí" Ovládač zoomu je podľa mňa trochu voľnejší, prstenec okolo spúšte sa dosť "hegle" Krytka objektívu je tiež voľná a pruženie z plastu, ktoré pritláča západky do drážky na objektíve je veľmi slabé. Uvidím, čo sa stane tak po roku používania. Ale toto sú jediné dve negatívne vlastnosti, na ktoré som za ten mesiac prišiel. Panasonic má kvalitný objetív Leica, najmenšie ISO je 100 a pokiaľ vyslovene nie je "tma" tak odporúčam fotiť na tých 100, inak je dosť šumu potom. Reakcie fotoaparátu sú rýchle, ukladanie fotiek je veľmi svižné. Mám SD kartu class 10. Video je priemernej kvality, automatické zaostrovanie treba okamžite vypnúť, lebo neustále zaostruje a celkový dojem z videa to len pokazí. Batérie NiMH 2500 mi vydržali na 500 záberov, cca polovička bola s bleskom. Foťák sa drží v ruke perfektne, je vhodný aj pre väčšie ruky.
    Panasonic LZ20 by som odporúčal začiatočníkom, ktorý si chcú urobiť kvalitné fotky s automatikou a možno neskôr zabŕdnuť aj do nejakého toho nastavovania, i keď nemožno od tohoto modelu očakávať zrkadlovku za 500€. S kúpou som veľmi spokojný za cenu okolo 170€ sa investícia oplatí.