BenQ GH600

• , zakúpené v Alza.sk

• neviem, nepoužívam, je to dar

Neviem, bol to dar. Má však veľmi dobré recenzie
    a potešil.
    Čo som si pozrel, zdalo sa, že za tie peniaze dobrá kúpa.

• , zakúpené v HEJ.sk

Typ snímača
CCD

• Výrobca: BenQ
  • Trieda produktu: Digitálne fotoaparáty
  • Trieda digitálneho fotoaparátu: 16 Mpix.
  • Ohnisková vzdialenosť: 4,5-94,5 mm
  • Podpora externého blesku: Nie
  • Hľadáčik: Nie
  • LCD displej: Áno
  • Veľkosť LCD displeja: 3 palcov
  • Rozlíšenie LCD: 460000 pikselov (obrazových bodov)
  • Otočný LCD displej: Nie
  • Čistá hmotnosť: 355 g

• kvalita snímkov
    • krásne ostré fotografie
    • 21x zoom
    • nemá problémy ani pri nedostatku svetla - fotografia nešumí
    • Fisheye a mnoho dalších funkcií a nastavení
    • super makro
    • pribalené púzdro + šnúrka
    • trošku rýchlo vyciciava baterky
    • mohli by v balení dodávať aj pamäťovú kartu, fotoaparát má vnútornú pamäť len 120MB (20fotiek?)
    • kryt na baterky mi príde mierne labilný ale zatiaľ drží :)

s kúpou som veľmi spokojná, myslím že za tú cenu ma nič lepšie nemohlo postretnúť :) odporúčam.

• , zakúpené v Alza.sk

• neviem, nepoužívam, je to dar

Neviem, bol to dar. Má však veľmi dobré recenzie
    a potešil.
    Čo som si pozrel, zdalo sa, že za tie peniaze dobrá kúpa.

• vynikajuce približenie až 21x
    • skvele mikro
    • padne skvele do ruky
    • ked sa snim trošku pohrate kopu funkcii
    • dodavany s puzdrom šnurkou na krk a zaklapkou na objektýv
    • skvela cena v pomere s kvalitou
    • AAA baterie
    • krit na baerie velmi labilný ale zatial drží dobre
    • pri maximalnom zoome velmi citlivý na pohyb

Kupil som ho kôli 21x zoo-mu pretože naš starý mal len 4x zoom čo pri fotení vetčších vzdialenosti robilo problémy trošku som sa bal značky ale vobec nebanujem, oproti nášmu starému digitalu je oveľa lepší, robí krajšie fotky a žena si ho nevie vynachváliť. Už po pár výletoch sme zistili že to bola skvela voľba a na naše rodinne fotenie výletov do prírody, zoo , dovolenky s bohate postačuje. Odporučam každemu kto nepotrebuje fotak za stovky € a bude fotak využivat skor na amterske či hoby fotenie. Na toto nadmerne postačuje

• , zakúpené v HEJ.sk

...splna moje poziadavky

• dobrý ultrazoom
    • 16 Mpx CCD
    • HD video
    • Veľmi lacný
    • jednoduché ovládanie
    • Vo videu nesníma zvuk ked zoomujem alebo zaostrujem
    • Slabá rýchlost zaostrovania
    • Až píliš rýchly zoom

V celku som spokojny, len ten zvuk ma zlosti. Vynikajuco sa drzi v ruke a ma dobre parametre, aj ked znacka nie je bohvieco. Ale v pomere s cenou odporucam.

• cena/vykon
    • zoom
    • padne dobre do ruk
    • vaha
    • absencia hladacika
    • BENQ trochu horsia znacka pre foto

Benq nepatri medzi znacky primarne urcene na tvorbu fotoaparatov ale toto je sikovny kusok za dobru cenu .
    Vydareny ultrazoom.

• makro
    • veľkosť
    • výdrž batérii
    • baterky a púzdro v balení

Skvelý fotoaparát pre začiatočníkov a tých ktorí sa chcú vo fotografovaní zdokonalovať.

• , zakúpené v VVTech

• Som spokojny
    • nic

Spokojnost

• zoom
    • makro
    • dobrá veľkosť a váha
    • manuálne nadstavovanie clony a uzávierky
    • priorita clony
    • priorita uzávierky
    • výdrž nabíjacích batérii
    • baterky a púzdro v balení
    • sedí v ruke
    • hlasné zoom - ovanie
    • zbytočne veľké rozlíšenie
    • nižšia kvalita fotiek

Chcel som si kúpiť fotoaparát o niečo väčších rozmerov, ako sú malé mydielka a s možnosťou si manuálne nadstaviť clonu a uzávierku. Kvôli naliehavosti rýchlej kúpy som šiel do obchodu Nay a vybral som si tento BenQ600 aj napriek tomu, že mi predajca odporučil lacnejší Codak SX130si na ktorom sa mi nepáčilo menšie telo. Možno som spravil chybu. V Zoo som ocenil vysoký zoom, na kvetoch relatívne kvalitné makro a dokonca ma v niekoľkých situáciach aj milo prekvapil, no kvalita ostatných fotiek je len o niečo lepšia, ako na mojom dva roky starom Nikon S203. Predpokladám, že ten Codak aj napriek menšiemu telu a zoomu bude vedieť spraviť kvalitnejšie fotky. Myslím, že chyba v tomto foťáku bude v menej kvalitnom objektíve.Som mierne sklamaný, no aj napriek tomu odporúčam, pretože ako som už spomínal, niekedy veľmi milo prekvapil a pre menej náročných je ideálnym spoločníkom.

• balený s puzdrom, kvalitné fotky, rozlíšenie, fotenie v noci, zoom
    • bez hľadáčika, JPG

Nadherný vo dne aj v noci :))) kvalitný optický zoom, používa vysoko kvalitné materialy a inovatívne technologie pre tvorbu snimok :) Výsledné fotky su kvalitne