Recenzie Canon EOS 6D

(14 z 14 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú)

Po dlhom zvažovaní čim upgradovať moj canon 550D som sa rozohdol pre EOS 6D... používam ho už vyše roka tak ho trošku zhodnotím. Telo je spracované výborne dobre sa drží v rukách pôsobí odolne a kvalitne. Jeho odolnosť som mal možnosť už viackrát otestovať v daždi a žiaden problem všetko funguje ako... Zobraziť celú recenziu

Overené recenzie Canon EOS 6D

www.fotoaparat.cz

Pridané: 16. februára 2018

Srovnávací test Canon EOS 6D | FotoAparát.cz

Canon nám cenami a technologiemi, které namíchal do nových „full frame“ fotoaparátů Canon EOS 6D a Canon EOS 5D Mark III, pořádně popletl hlavy. Srovnávací uživatelský test jsem napsal jako současný uživatel Canon 5D Mark II, který se zabývá cestovatelskou a krajinářskou fotografií.

Celá recenzia na www.fotoaparat.cz
Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP

Pridané: 20. januára 2018

(Upravené 15. februára 2018)

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

odporucam, super fotak

Overený zákazník Prolaika

Pridané: 31. decembra 2016

Zakúpený v Prolaika

• Perfektny fullframe pre pokrocilych.
  • Nic

www.youtube.com

Pridané: 7. decembra 2016

Recenzia Canon EOS 6D - YouTube

Ideálny fotoaparát na vstup do sveta Full-Frame. VIac vo videu

Overený zákazník NAY Elektrodom

Pridané: 30. mája 2016

Zakúpený v NAY Elektrodom

• prekvapivo lepsi vykon pri slabom osvetleni ako pri Canon 5D mk. III. (nizsi sum)
  • Full Frame sensor
  • Wifi - mozno v kombinacii so smartphonom pouzivat ako nahradu vyklopneho displeja
  • najkratsi cas je iba 1/4000
  • iba 11 ostriacich bodov a len jeden ostriaci bod krizoveho typu
  • slabsia ergonomia (oproti 40D.. ale da sa na to zvyknut)
  • len 4.5 fps pri kontinualnom snimani (na sport sa viac hodi 7D)

Zaujimava zrkadlovka od Canonu ktora exceluje najma pri slabsom osvetleni. Je to zaroven najlacnejsi FF od Canonu, no napriek tomu ma co ponuknut. Ak hladate fotoaparat najma na portrety a krajinky.. toto moze byt ta spravna volba. Ak hladate nieco skor na sport.. 7D mk II. bude lepsia volba.

www.youtube.com

Pridané: 1. apríla 2016

kvalita, dobré skúsenosti

Pridané: 25. januára 2016

Zakúpený v FaxCOPY

Super foťáčik. Presne toto som hľadal.

Overený zákazník Megafoto

Peter

Pridané: 30. septembra 2015

Zakúpený v Megafoto

• kvalitne snimky aj v zhorsenych svetelnych podmienkach
  • AF v zhorsenych svetelnych podmienkach
  • WiFi a GPS
  • a je to mnoho ale skor treba precitat nejake profi recenzie
  • prvy kus mal vadny snimac ale vymeneny za druhy kus na mieste
  • pre niekoho absencia blesku ale kto to mysli s fotenim vazne pouzije aj tak externy blesk

So zrkadlovkou som spokojny.
Nemam co k tomu extra napisat kedze som este nemal moznost uplne otestovat ale pri tych par zaberov co som spravil tak kupu rozhodne nelutujem :)

Overený zákazník i-electro.eu

tomas

Pridané: 18. apríla 2015

Zakúpený v i-electro.eu

• 6D je proste 6D. Za svoje peniaze dostanete presne co cakate a budete aj milo prekvapeny. Ma ovladanie a zivy nahlad v telefone cez wifi uplne dostali.
  • Jasne, nie je to mark III; ale ten uz mam a hladal som presne toto.

Slovami autickara - potreboval som rozsirit vozovy park :) Zivit dve mark III alebo cakat na DsR sa mi neoplatilo.
Hladal som full frame, ktory sa nenecha zahanbit, samozrejme bude mat svoje limity (pre mna iba ak cas 1/4000 - s rychlymi sklami ste casto za jeho hranicou) ale ponukne mi aj nieco, co moj doterajsi model nemal - wifi.

Mark III s gripom je slusne povedane hovado, ktore sa mi nechcelo nosit len tak so sebou. 6D si zavesim na krk a mozem vyrazit.

Jedina vec, ktora mi vyslovene prekaze je umiestnenie tlacidla citlivosti ISO - je inak ako na mark III a to dost vadi, sila zvyku je sila zvyku, a po rokoch to robim tak automaticky, ze si nemozem pomoct, ale toto je ako keby nam chceli spravit naschval zle.

chyba mi joystick z mark III, co sa ale nejako muselo odrazit na spracovani, hlavne pre nizsiu cenu, mozno zohrali svoje aj rozmery fotoaparatu. Inac koliesko vedla spuste sa ovlada dokonca lepsie ako na 5D.

K ostracim bodom sa vyjadrovat nebudem, poznam to este z mark II a som rad, ze som siel do mIII. Na druhej strane, pri slabsom osvetleni ostri lepsie 6D ako mIII, co ako som naznacil, z neho robi super mladsieho (a lacnejsieho) brata.

Pridané: 27. marca 2015

Malé päťdéčko

Marek

Pridané: 23. júna 2014

Zakúpený v FaxCOPY

• Uzasny obrazovy vystup.
  • Neskutocne nizky sum.
  • Vyborne zaostrovanie na stredovy bod (aj pri skutocne nizkej hladine svetla)
  • Asi najlepsi pomer cena vykon.
  • Velmi subjektivne:
  • Len jeden slot na pamatovu kartu.
  • Absencia joysticku.

Fotoaparat hodny svojej ceny. Pomerne kompaktne rozmery.

Gabo

Pridané: 8. mája 2014

• Kvalitne prevedenie,pocasiu odolne telo
  • Velmi dobra kvalita obrazu na vysokom iso
  • Stredny ostriaci bod naozaj nesklame ani pri najhorsich svetelnych podmienkach.
  • Je toho viac,ale kto ma tisicku navyse nech ide do 5d markiii a ma o nevyhody postarane

Velmi ma lakal prechod na FF a ked mam byt uprimny konkurencny Nikon d600 ma oslovil viac,ale som uz raz Canonista a predavat vsetky objektivy lacno a kupovat zase nove draho sa mi vobec nechce.
Canon 6d je v podstate super masinka a myslim si ze prechod z ktorehokolvek apsc zrkadlovky nebudete lutovat.

cypodesign.sk

Pridané: 23. apríla 2014

• Vyborna cena s porovnani s inymi FF
  • AF

Ak chcete FF a nieco kvalitnejsie ako 7D, a omedzuju vas financie, je 6D rozhodne to spravne

atrejovnik

Pridané: 8. apríla 2014

Zakúpený v Euroshop.eu

• vyborne foto pri vysokom ISO, spolahlivy AF, wifi, gps, vyborne sa drzi a perfektna vydrz baterky (vyse 1000 zaberov), fantasticky fotak, ktory sa oplati do posledneho centu
  • slabsie pokrytie ostriacich bodov v hladaciku, ale cim jednoduchsie, tym je to asi aj lepsie:)

maximalna spokojnost, nelutujem prechod na full frame

Dávid

Pridané: 16. marca 2014

Zakúpený v FOTOLAB

• technická kvalita fotografií (šum, dynamický rozsah,...)
  • malé rozmery a hmotnosť (ak je toto podmienkou)
  • všetko, čo bežný (aj profi) fotograf potrebuje telo spĺňa
  • menšie telo oproti profi rade = nie tak pohodlný úchop
  • menší hľadáčik oproti profi rade (napr. analógový EOS 1V)
  • je vidieť rozdiel 1000€ oproti 5D mk III na spracovaní/materiáloch (žiaľ, ak má byť cena nižšia, inak to asi nepôjde - chápem to)
  • chce to aj objektív primeranej optickej kvality
  • len na SD karty...

Za tú cenu je to viac než vydarený fotoaparát, a ak s ním nebude človek zaobchádzať ako zviera (vrchná časť tela je "plast") je predpoklad, že tento strojček bude produkovať po technickej stránke vydarené snímky dlhú dobu (samozrejme zbytok je na fotografovi). Samozrejme je to full-frame a 20mpix je veľa, takže ak chce fotograf vzdychať nad technickou kvalitou fotografií určite na to potrebuje aj primerané sklo. Žiaľ väčšina Canon objektívov na tieto telá už dnes nestačí a je treba si uvedomiť, že kvalita snímača sa prejaví len s niektorými objektívmi od Canonu, aj to s pevnými a v cenách na úrovni tela alebo aj vyšších... To všetko samozrejme, ak je prioritou technická stránka obrazu.

Mamarcel

• Tiche snimanie
  • Ergonomia
  • Gps a wifi
  • 9 zaostrovacich bodov pomerne blizko seba v strede
  • Iba 1 je krizovy (stredovy)
  • 4,5sn./sec.
  • Max. iba 1/4000 sec.
  • Vyskyt moare pri snimani videa
  • Pre menej skusenych mozno zlozitejsie nastavenia a neprehladnejsie menu.
  • Cena :)

Vyborny vystup hodny aj profesionalneho vyuzitia. Samozrejme treba na to dat ozaj kvalitny objektiv idealne L-ko. Vyhoda full frame snimaca. Vhodne tiez ako druhe telo k profi fotaku. Idealne na snimanie za slabsich svetelnych podmienok. Na svadby, akcie, vecierky, dokument, do atelieru... takmer na vsetko. Vysoke iso s pomerne nizkym sumom. Nieje velmi vhodny na sport ale s trochou cviku zvladne aj akcnejsie fotenie. Zabudovane wifi a gps je vyhoda ale vacsinou zostane nevyuzite pokial to nevyhnutne nepoterebujete. Je fajn poslat si fotky do smartfonu ci tabletu a odtial hned zdielat na socialnych sietiach ci mailom alebo sa pripojit na pc . No ajtak asi vacsina ludi nevyuzije naplno tieto moznosti. Ergonomia je velmi dobra ovladacie prvku su vhodne rozmiestnene. Kvalitne odolne spracovanie.
Inak celkovo je to velmi podareny fotak. U mna maximalna spokojnost.
Na full frame je to dobra cena ale aj tak je to pre bezneho cloveka s priemernym platom kooopa penazi a treba si dobre zvazit vyuzitie a ci nestaci kvalitne APS-C ako napr. Canon 7D alebo starsie modely z druhej ruky ako 5D Mk II a pod.

Ondrej

• Wi-fi
  • Miesto iba na 1 pamatovu kartu
  • Drsnejsia povrchova uprava tela
  • Slabsie rozlozenie AF bodov

Vynikajuci fotoaparat za primeranu cenu.
Cas 1/4000s nie je vobec limitujuci ani pri clone f1,4. Obraz, ergonomia ovladania, nastavenia, rychlost reakcii a spolahlive zaostrovanie u mna rozhodli, ze je rozhodne lepsi, nez starsi 5D2. Pouzivam ho ako druhe telo na svadby a volnocasove fotenie. Zatial sa mi velmi paci.

Overený zákazník talkive

Pridané: 5. júla 2013

Zakúpený v talkive

• AF voci 5DMark II za nizkej viditelnosti citelne znat. Nizky sum, az som bol prekvapeny, taky bonus, plne ovladanie cez wifi na telefone s nahladom, ten isty cip ako 5DMark III
  • Moire totalne v haji, na 5DMark III je ok, moznosti WiFi konektivity nedotiahnute

Overený zákazník www.Digital24.sk

• Velkosť snímača
  • Visoká citlivosť stredového AF snimača pri slabom osvetlený
  • Pomer cena- výkon
  • GPS- Wi Fi

Výborný fotoaparát pre foto nadšencou a aj pe profesionálou.
Po prvom zoznámení prekvapila prehladnosť a výborné ovladanie ešte lepšie ako u predchodcou.Aj pri velmi vysokom ISO takmer žiadny dig. šum. Wi -Fi aj GPS funguje dobre.

NIKON D7500

NIKON D7500

od 1 140,00 € (17 e-shopov)

Nikon D750

Nikon D750

od 1 590,00 € (19 e-shopov)

Canon EOS 80D

Canon EOS 80D