Canon EOS 6D

Typ snímača
CMOS
Formát snímača
FX

EOS 6D je kombináciou výkonného plnoformátového systému zobrazovania a poskytuje špičkové výsledky aj v slabom osvetlení. Navyše sa pýši kompaktným, robustným a zároveň ľahkým dizajnom. Ide o vôbec prvý model EOS s možnosťou pripojenia cez Wi-Fi a funkciou GPS . Fotografi tak môžu svoje úžasné zábery priamo na cestách doplniť o informácie o polohe a potom ich bezdrôtovo preniesť do počítača, do cloudu či do smartfónu.

Základné charakteristiky

• 20,2-megapixelový plnoformátový snímač
  • Odolná a ľahká konštrukcia
  • Max. ISO 25 600 (s možnosťou rozšírenia na ISO 102 400)
  • 11-bodový AF s citlivosťou do -3 EV
  • GPS3 zaznamená vašu polohu
  • Prenos súborov a diaľkové ovládanie cez Wi-Fi
  • Full-HD video

Zákazníci najčastejšie zmieňujú

• bezdrôtové pripojenie (6)
  • zvuk (6)
  • kvalita (3)
  • kvalita fotografií (2)
  • cena (2)
  • blesk (1)
  • bezdrôtové pripojenie (1)
  • ovládanie (1)
  • hľadáčik (1)
  • kvalita objektívu (1)
  • kvalita (1)

• šum
    • je menší ako som bol zvyknutý z 5Dmark 2 neviem či je to výhoda alebo nie :) ale všeobecne asi áno pre turistov fotografov
    • ostrenie v tmavých miestnostiach
    • wifi a podobné zbytočnosti ;) :)
    • lepšia kresba - kvalita snímku oproti jeho nástupcovi mark 2
    • cena oproti jeho zbytočnom nevydarenom nástupcovi
    • možno len ten čas snímania max 1/4000

Tento fotoaparát by som asi nekúpil nikdy ...keby som si pred rokom z dotácie nekupil jeho nástupcu ktorý je totálny prepadák ..nejdem to rozpisovať ..k 6Dmark 2 som sa vyjadril v jeho recenzii ....

k 6D cena 1000 eur za tento fotoaparát je skvelá oproti vyššie zmienenému nástupcovi a som rád že som si kúpil aj jeho staršieho a lepšieho brata :)

bol som prvé dni trochu skeptický ..testoval som ho s rôznymi sklami no po pár dňoch som si ho veľmi obľúbil

dokonalé fotky :)
    skvelé zvládnutie šumu, farby, ostrenie ...že má 9 ostriacich bodov ?? pýtam sa a ??? su umiestnené v strede tak ako každý fotograf fotíme a boli sme zvyknutý z rady 5D ..
    skvelý fotoaparát ktorý Vám ponúkne aj v tejto dobe dokonalé fotky v skvelom rozlíšení ..určite doporučujem každému aj profesionálom

• Canon nám cenami a technologiemi, které namíchal do nových „full frame“ fotoaparátů Canon EOS 6D a Canon EOS 5D Mark III...

Zobraziť celú recenziu na www.fotoaparat.cz

• , zakúpené v FOTO-VIDEO-SHOP

• pomer cena/kvalita
  • , zakúpené v CEWE FOTOLAB

odporucam, super fotak

• , zakúpené v Prolaika

• Perfektny fullframe pre pokrocilych.
    • Nic
  • Ideálny fotoaparát na vstup do sveta Full-Frame. VIac vo videu

Zobraziť video recenziu

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• - prekvapivo lepsi vykon pri slabom osvetleni ako pri Canon 5D mk. III. (nizsi sum)
    • - Full Frame sensor
    • - Wifi - mozno v kombinacii so smartphonom pouzivat ako nahradu vyklopneho displeja
    • - najkratsi cas je iba 1/4000
    • - iba 11 ostriacich bodov a len jeden ostriaci bod krizoveho typu
    • - slabsia ergonomia (oproti 40D.. ale da sa na to zvyknut)
    • - len 4.5 fps pri kontinualnom snimani (na sport sa viac hodi 7D)

Zaujimava zrkadlovka od Canonu ktora exceluje najma pri slabsom osvetleni. Je to zaroven najlacnejsi FF od Canonu, no napriek tomu ma co ponuknut. Ak hladate fotoaparat najma na portrety a krajinky.. toto moze byt ta spravna volba. Ak hladate nieco skor na sport.. 7D mk II. bude lepsia volba.