Nikon 1 J1

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Rýchlosť
    • Kvalita fotografie a videa
    • Možnosť manuálneho nastavenia fotoaparátu
    • Možnosť dokúpiť iný objektív (podľa chute)
    • Chýbajúce funkcie (panoráma, rybie oko...)
    • Putko na kryt objektívu - ľahko sa zapotroší.
    • Potešila by fólia na display-i

Je to úplne jednoduchý foťak. Netreba očakávať žiadne efekty a funkcie, ako napr rybie oko či panorámu. Hodnoty pri fotení sa dajú nastaviť úplne manuálne podľa chuti, ale pre tých lenivejších je tu aj spoľahlivá automatika, ktorá málokedy sklame. Veľmi sa mi páči riešenie vstavaného blesku, ktorý sa vysunie ako periskop a je v dostatočnej výske na to, aby mu nevadil vysunutý objektív či zabudnutý prst.
    Kvalitou fotiek je niekde medzi dobrým kompaktom a základnou zrkadlovkou - presne tam, kde mieril. V ponuke je v celku široká škála objektívov, ktoré sa dajú dokúpiť. Od svetelných vhodných na portréty a fotenie v interiéroch až po teleobjektívy. Veľmi poteší aj adapter na obyčajné objektívy pre zrkadlovky Nikon (ten však nieje v balení).
    Čo sa týka ovládania, väčšinu vecí treba riešiť priamo cez hlavné menu, ale je možné si nastaviť aj profily (no osobne som to ešte neskúšal) . Držanie je v pohode a pohodlné, dodávané je aj pekné a kvalitné pútko na krk.
    Kúpil som túto mašinku za necelých 200e a myslím si, že to bol šťastný výber. Kompakty v tejto cenovej hladine môžu o takejto kvalite a rýchlosti fotenia len snívať. Veľkosť je relatívna. V pohode do väčšieho vrecka, ja osobne ho nosím vo vaku - nezaberie veľa miesta. Použitie je široké - len si vybrať správny objektív. Často dodávaný 10-30 f3,5 je dobrý základ.
    Určite odporúčam tým, ktorí nepotrebujú aparát extra kompaktný a na zrkadlovku miesta nemajú tiež. Ideálny ako rodinný foťak alebo taký malý sparingpartner pre väčšiu sestru - zrkadlovku :) Za tú cenu? Please... :P

• vynikajuce fotky aj video

maly, praktický, super na cesty

• , zakúpené v HEJ.sk

• nas 4. fotak v poradi, a konecne maximalna spokojnost. Uz sme boli zufalí z fotakov, ze krasne okamihy a fotky rozmazane, alebo vôbec nezachytene .Konecne sme nasli fotak ktory zachyti okamihy nasho dietatka, ktore je neustale v pohybe. Dokonale fotenie, zachyti skutocne kazdy okamzik. Uz ziadne rozmazane fotky, ci nezachytene okamziky. Jednoznacne odporucame.
    • Za tych 12 dni co mame fotak sme zatial nasli jedno negativum a to krytka na objektiv, ktora pri kazdom foteni zavadza v ruke, lebo nieje uchytena o fotak. Je to skoda. Snad sa da kupit nahradna.

Povazujem sa za amatera vo foteni, a tento fotak je skutocne tou najlepsou volbou na zachytenie kazdeho okamziku, bez ohladu na to, ze ci ste v pohybe vy alebo ciel. Vahali sme nad kupou tohto fotaku, nakolko cena 500 mi prisla nemala na to aby sme sa znova sklamali. Akciova cena nas nakoniec presvedcila. 210e je vyborna cena v porovnani s tymi fotakmi co sme mali doteraz v tej istej (plus minus) cenovej hladine s tym rozdielom, ze teraz dokazeme sfotit vsetko co si zaumienime.

Typ fotoaparátu
Akumulátor
Typ snímača
CCD

Podrobná charakteristika

Štýlový digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi vytvorí skutočne skvele vyzerajúce snímky i v horšom prostredí či podnebí
    Vysokú kvalitu fotografií i videí dosiahnete vďaka rozlíšeniu 10,1 Mpx, CMOS snímaču i pomocou skla s protiprachovou ochranou
    Obrazový procesor EXPEED 3 bol vytvorený na poskytovanie jedinečných úrovní rýchlosti a výkonu v akejkoľvek situácii
    Tiež je vybavený dvoma výkonnými systémami, ktoré dokážu spracovávať snímky neuveriteľnou rýchlosťou 600 megapixlov za sekundu
    Svoje vytvorené diela si komfortne prezriete, poprípade vymažete na TFT LCD displeji s uhlopriečkou 3“ a s rozlíšením 460 000 bodov
    Citlivosť ISO 100 – 3 200
    Vytváranie fotografií vo formáte JPEG
    Vytváranie videí vo formáte MOV s kompresiou H.264/MPEG-4
    Kompatibilita s SD/SDHC/SDXC kartami
    Elektronický typ uzávierky
    Samospúšť možno jednoducho nastaviť po 2, 5 či 10 sekundách
    Meranie expozície TTL pomocou obrazového snímača
    Jas s nameranou hodnotou možno zablokovať pomocou tlačidla AE-L/AF-L
    Vstavaný blesk sa vyklápa posunutím prepínača na vyklopenie blesku
    Softvér Short Movie Creator vytvára krátke filmy z fotografií a videosekvencií, mimoriadne ľahko sa používa a zachováva kvalitu každej fotografie alebo obrazového poľa nasnímaného záznamu
    Riadenie záblesku i-TTL pomocou dostupného obrazového snímača
    Po úplnom nabití blesku sa blesk rozsvieti
    Napájanie pomocou Li-Ion batérie EN-EL20
    Biele prevedenie

Obsah balenia: Nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL20, nabíjačka MH-27, kábel USB UC-E6, A/V kábel EG-CP14, popruh AN-N1000, krytka tela BF-N1000, disk CD s aplikáciou ViewNX 2 alebo Short Movie Creator

Rozhranie:
    Hi-Speed USB
    Minikonektor HDMI typu C

Rozmery: 106 × 61 × 29,8 mm
    Hmotnosť: 277 g

3zákazníci neodporúčajú produkt

Predám tento fotoaparat, v dobrom stave, oranžový, cena 120€ som zo Žiliny, 0911 515 714 ďakujem :)

• ze velmi citlivy na pady... Ludia to ako keby ste povedali na auto ze po naburani sa zdeformoval naraznik...
    • nic

super fotak

Do 300€ najlepšia voľba

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Rýchlosť
    • Kvalita fotografie a videa
    • Možnosť manuálneho nastavenia fotoaparátu
    • Možnosť dokúpiť iný objektív (podľa chute)
    • Chýbajúce funkcie (panoráma, rybie oko...)
    • Putko na kryt objektívu - ľahko sa zapotroší.
    • Potešila by fólia na display-i

• K*rva toto je generácia mat tak plamenomet tak vypalim cely prvý stupen - Janko Šlota hrdý slovák
    • Madari

:PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

• vynikajuce fotky aj video

maly, praktický, super na cesty

• , zakúpené v HEJ.sk

• Finalista súťaže ProduktRoku 2012, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• ma vymenitelne objektivy
    • Celkom dobre zaostrenie
    • Celkom pekny dizajn
    • (pre efektarov) nema vela efektov
    • Velmi citlivy na pady
    • Cena presahuje kvalitu fotaku

Vyhladajte si predajnu kde nebude prevysovat 300 eur pretoze jeho hodnota sa toci okolo 250. Poradila by som novy objektiv 18.5 mm ktory zaostruje aj pri velmi slabych podmienkach a slabej zretelnosti (napr. hmla, noc) fotak s tymto objektivom foti vyrazne lepsie ale su este lepsie objektiy je ich par no stoja velmi vela a tak by som uz odporucovala kupit lepsi fotak nejaku zrkadlovu trebarz canon eos650d. Je to fotak pre amaterov a zacinajucich fotografov pre skusenych ludi by som si rozhodne vybrala canon zrkadlovku

• -kompaktný
    • -jednoduchosť ovládania
    • -inteligentná snímka
    • -veľmi rýchli
    • -výborné zábery s bleskom v miestnosti
    • -brašňa nie je súčasťou dodávky
    • -návod iba v nemčine
    • -kryt nedrží na tele foťáku

Kúpil som ho žene k narodeninám. Biely sa jej veľmi páčil. Hmotnosť jej nevadila. Rýchlo sa sním naučila fotiť. Ideálny na fotenie momentiek a detí. Do rodiny a na dovolenky je ideálny.