Recenzie Nikon D5300

(13 z 15 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú)

D5300 mi ponúkol vysokú kvalitu a mnoho funkcií, ktoré považujem za užitočné. Určite jedna z najlepších amatérskych zrkadloviek. Veľký výber objektívov a príslušenstva. Pre mňa top model v cene do €1000 aj s objektívom (ja mám VR 18-140).

Overené recenzie Nikon D5300

Overený zákazník Andrea Shop

Pridané: 22. júna 2018

Zakúpený v Andrea Shop

• výhodná cena setu s dvomi objektívmi

Overený zákazník FOTOLAB

• prijateľná cena, 24MG, formát RAW

Overený zákazník www.Digital24.sk

Pridané: 13. apríla 2018

Zakúpený v www.Digital24.sk

• veľmi dobrý pomer cena-výkon
  • zatiaľ nič

www.fotoaparat.cz

Pridané: 16. februára 2018

Test zrcadlovky Nikon D3300 | FotoAparát.cz

Nová amatérská zrcadlovka s Nikon D3300 se od svého předchůdce D3200 na první pohled příliš neliší. I papírově jsou si oba modely velmi podobné. Rozdíly naleznete až při detailním pohledu a inovace jsou podobné jako u všech v poslední době představených Nikon DSLR.

Celá recenzia na www.fotoaparat.cz

• Redukcia šumu Iso
  • Výklopný display, skvelé zobrazenie vďaka TFT
  • Video vo FullHD
  • Video má max 50FPS
  • pri zapojenom mikrofóne má výklopný display zrazu nevýhodu
  • Pri zapnutom GPS a Wi-Fi má slabú výdrž batérie

6000x4000 v RAW, výklopný display využiteľný najmä pri videu, ktoré je vo FullHD (1920x1080)... Škoda toho obmedzenia na 50 FPS... Slo-mo je tak oveľa menej plynulé. Zobrazenie na samotnom display fotoaparátu je perfektné. Oceňujem vyklopenie obrazovkou do fotoaparátu, kedy sa obrazovka nepoškodí a hlavne neosvetluje pri tmavej expozícií samotnú expozíciu, či zrovna vás. Menšou nevýhodou mi prišlo vyklopenie obrazovky pri zapojenom externom mikrofóne. Nie je ho totiž možné pretočiť na opačnú stranu. WiFi a GPS je dosť veľkou nevýhodou, pokiaľ máte len jednu batériu. V tomto prípade počítajte s aktívnym fotením tak 2 hodiny, možno menej. Fotografie už nefiltruje nič ako to bolo pri 3200 a 3100 sú tak o poznanie ostrejšie. Osobne odporúčam dokúpiť si grip a strip na zápästie

Overený zákazník ello24

Pridané: 6. júna 2017

Zakúpený v ello24

• Obrazova kvalita, wifi a gps.
  • Biedna android aplikacia od Nikonu pre Wi-Fi (WMU), hlavne kvoli nemoznosti stiahnut viac obrazkov v originalnom rozliseni a nemoznosti stahovat aj video...

S Nikonom D5300 som spokojny. Vedel som, co som ocakaval a dostal som to za slusnu cenu u predajcu.

Overený zákazník ello24

lubomír

Pridané: 12. mája 2017

Zakúpený v ello24

• splnil to čo som očakával

Vedel som čo kupujem takže ma nič neprekvapilo. Veľmi dobrý fotoaparát za prijaťeľnú cenu

Pridané: 16. decembra 2016

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

• plne automatický režim zrkadlovky, zhotoví cca 90% - tnú fotku iba stlačením spúšte foto, otočný displej, nízka hmotnosť aj s "35-105" objektívom, vhodný na turistiku
  • menšia výdrž akumulátora, ale neviem porovnať s inými zrkadlovkami, možno opak je pravdou, kto viac fotí má rezervu so sebou

kvalita predbehla cenu - fotky v slabom svetle sú až prekvapujúce - je ale nutný statív

www.michalkupsa.cz

Pridané: 17. novembra 2016

Nikon D5300 - uživatelská recenze | Michal Kupsa

Moje vlastní uživatelská recenze, včetně ukázkových fotografií v plném rozlišení.

Celá recenzia na www.michalkupsa.cz

Peter Fillo

Pridané: 23. septembra 2016

• Kvalitný výrobok ktorý "poslúcha" ako totálnych amatérov, tak aj pri profesionálnych nastaveniach.
  • Všetko na svete sa dá vylepšiť, ale v tomto prípade, ak viete ako fotoaparát vám poskytne neskutočne vysokú kvalitu minimálne adekvátnu svojej cene.

Len toľko - ODPORÚČAM

Lenka

Pridané: 6. septembra 2016

(Upravené 6. septembra 2016)

Cena, kvalita

Overený zákazník ABCvelkoobchod.sk

Pridané: 15. apríla 2016

Zakúpený v ABCvelkoobchod.sk

Ako fotograf, laik, mozem povedat zatial iba to, ze fotky na automatike vyzeraju uzasne :D

Overený zákazník OKAY.sk

Ľubomíť Beňo

Pridané: 18. novembra 2015

Zakúpený v OKAY.sk

• Lebo má výborné parametre pre mňa. Proste sa mi páči a pasuje mi.
  • Neviem

• 24 mpx
  • výkonné zaostrovanie
  • množstvo variabilných funkcií
  • výborná ovládateľnosť
  • mimovoľné stláčanie kruhového voliča kĺbom palca presúva zaostrovací bod do prava.

Zrkadlovka pre bežné i náročné krajinárske fotenie. Na využitie svojho potenciálu však potrebuje kvalitnú optiku za drahé peniaze. Aj s dostupnými seťákmi však odvedie veľmi dobrý výkon s ostrými detailami pri 75 x 50 cm pri 200 dpi.

Pridané: 27. novembra 2014

• som spokojny
  • zatial ziadne.

Parametre ktore ponuka produkt mi vyhovuju.

Overený zákazník Extreme Digital zRt

Pridané: 20. septembra 2014

Zakúpený v Extreme Digital zRt

• Každý kto kupuje digitálnu zrkadlovku si musí prečítať odborné recenzie a vybrať si model podľa cenových možností alebo značky. Pre mňa bol tento model najlepšia kúpa z amatérskych digi zrkadloviek
  • nie je ich veľa, treba znova čítať recenzie, ale GPS je veľmi pomalé a WIFI dosť zbytočné, iba jedno programové tlačítko

Telo je z kompozitu, ktorý je ľahší ako plast, aj preto je foťák ľahší ako konkurenčné značky.

Overený zákazník oconline.sk

Pridané: 21. mája 2014

Zakúpený v oconline.sk

• všetko
  • nie je tam žiadna negatíva

vysoko kvalitný produkt

Pridané: 18. januára 2014

• Cena, množstvo funkcií a veľmi ľahko sa ovláda.
  • Zatiaľ o ničom neviem.

Hľadal som lacnejšiu zrkadlovku s možnťou dokúpenia kvalitnejších objektívov. Nokon D5300 vyšiel ako favorit z rôznych recenzií na internete.

Nikon D3400

Nikon D3400