Panasonic Lumix DMC-GF5

Popis produktu

Parametre produktu

Typ fotoaparátu
kompaktné
Rozlíšenie
12.1 Mpix
Napájanie
Akumulátor

Parametre produktu

Typ fotoaparátu
kompaktné
Rozlíšenie
12.1 Mpix
Napájanie
Akumulátor

Popis produktu

Hlavné vlastnosti:

  • 12,1-megapixelový obrazový snímač Live MOS so systémom pokročilej redukcie šumu
  • Štýlové oblé a mimoriadne kompaktné telo
  • Režim Creative Control so 14 filtrami a sprievodcom 23 scénami Scene Guide
  • Mimoriadne vysokorýchlostné automatické zaostrovanie s časom zaostrenia 0,09 sekúnd a voliteľný režim zaostrovania
  • Snímanie Full HD videa vo formáte AVCHD aj MP4
  • 920 tis. bodový LCD displej s vysokým rozlíšením, umožňujúci inteligentné dotykové ovládanie

Kombináciou 12,1-megapixelového snímača Live MOS a procesora Venus Engine sa dosahuje vyššia kvalita obrazu. So špeciálnym obvodom, ktorý číta signály s minimálnym šumom, sa výrazne znížila úroveň šumu a pri snímaní s vysokým nastavením citlivosti ISO sa zlepšila hodnota S/N (signál/šum). Niekoľko procesov zahŕňajúca redukcia šumu používa optimálnu redukciu šumu podľa jasu príslušnej časti záberu. Zábery nasnímané v prostredí so slabým osvetlením sú teraz oveľa zreteľnejšie.

Model DMC-GF5 sa vyznačuje mimoriadnou kompaktnosťou a jednoduchým používaním, pričom je zachovaná vysoká kvalita obrazu. Panasonic nezľavil z kvality ani pri vybavení fotoaparátu, akým je napríklad zabudovaný blesk. Vyznačuje sa krásnym štýlovým oblým dizajnom s tlačidlami s lesklým povrchom, ergonomicky tvarovaným telom pre dobré uchopenie a LCD displejom s vysokým rozlíšením 920 tis. bodov. DMC-GF5 je založený na štandarde Micro Four Thirds System, ktorý vám umožňuje používať univerzálnu zostavu objektívov so štandardom uchytenia Micro Four Thirds System, vrátane objektívov LUMIX G / LEICA DG.

Režim kreatívneho ovládania Creative Control vám umožňuje vyjadriť vašu kreativitu cez širokú škálu umeleckých filtrov vrátane šiestich novo pridaných filtrov; Dynamic Monochrome, Impressive Art, Cross Process, Soft Focus, Star Filter a One Point Color. Umožňuje vám upraviť parameter (farebné podanie, sýtosť farieb alebo kontrast) púhym posunutím posuvníka. S režimami Creative Control a iA Plus môžete ovládať aj rozostrenie a jas, a to inteligentným dotykovým ovládaním. Sprievodca scénami Scene Guide vám uľahčuje zachytiť pôsobivé zábery a poskytuje vám ďalšie tipy na vytvorenie ešte lepších záberov.

DMC-GF5 sa vyznačuje extrémne rýchlym automatickým zaostrovaním Light Speed AF s časom zaostrenia približne 0,09 sekundy (Pri použití objektívu H-PS14042. Metóda merania spoločnosti Panasonic.) Systém automatického zaostrovania na základe kontrastu fotoaparátu DMC-GF5 sa vyznačuje vyššou presnosťou aj pri snímaní s malou hodnotou F. Systém automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu je citlivý na mechanickú odchýlku. Avšak v systéme automatického zaostrovania na základe kontrastu je zaostrovanie ovládané snímačom obrazu, takže pri dosahovaní presného zaostrenia nedochádza k žiadnej mechanickej odchýlke. Režim flexibilného automatického zaostrovania AFF automaticky zaostrí na objekty len keď sa pohnú, pri polovičnom stlačení.

DMC-GF5 umožňuje snímanie videí v rozlíšení 1920 x 1080 full HD vo formáte AVCHD aj MP4. Formát AVCHD je vynikajúci pre sledovanie na kompatibilných AV zariadeniach, zatiaľ čo formát MP4 je optimálny pre sledovanie a úpravy na počítači. Stereofónny mikrofón, vybavený funkciou Dolby Digital Stereo Creator, zaznamenáva dynamický, realistický stereofónny zvuk. Aj začiatočníci v oblasti videa môžu nasnímať vynikajúce videá, pretože inteligentný automatický režim iA (Intelligent Auto) je dostupný pre snímanie videa. Režim kreatívneho ovládania Creative Control a štýlu fotografie Photo Style sú tiež dostupné pre snímanie videa a dodávajú mu viac kreativity.

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Hodnotenia produktu

68 %
priemer z 4 hodnotení
5
2 ×
4
0 ×
3
1 ×
2
1 ×
1
0 ×

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.