Panasonic Lumix DMC-TZ70

• som spokojný
  • , zakúpené v TPD.sk

• Kvalitný zoom
    • Rýchla závierka
    • Samostatné tlačidlo na zapnutie nahrávania videa.
    • Pri držaní fotooaparátu v jednej ruke sa mi viackrát stalo, že som dlaňou stalčil tlačidlo vpravo dolu na paneli ovládacích prvkov. Nie je to vážny problém, len si na to treba dávať pozor.

Pohyblivý prstenec na objektíve je veľmi citlivý na dotyk, v polohe prepínača režimov SCN sa mi stalo, že som nechtiac nevedomým dotykom zmenil režim a záber nevyšiel - nevšimol som si zmenu režimu.

Videosekvencia
NFC
Detské
Hľadáčik
Režim 3D fotografie

Fotoaparát Panasonic DMC-TZ70EP-K vás nesklame za žiadnej situácie, zaobstaráte s ním totiž ako malebné panoramatické zábery, tak aj tie veľmi detailné, takže je ideálny pre cestovateľov. Do centra diania vás dostane 24 mm objektív Leica DC Vario-Elmar s 30 x optickým zoomom, vysoký výkon aj pri nízkom osvetlení zabezpečuje snímač MOS s vysokou citlivosťou a praktický ručný ovládací prstenec umožňuje väčšiu kontrolu nad expozíciou. Samozrejme zaobstaráte i videá, a to Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

Dostal som presne to, čo som očakával, zatiaľ žiadne problémy,

• Opis hovorí veľa.
    • Batéria zomrela za 2 týždne 10 nahrávok v pohotovostnom režime, čo je sklamanie.

Stále sa so strojom zoznamujem a učím sa. Z opisu vyplýva, že robí veľa. Batéria má krátku životnosť.

• Malá veľkosť, podrobný popis v angličtine na CD. Má hľadáčik a robí aj surové snímky. Jeho používanie je logické. Kvalita snímok je zatiaľ dobrá.
    • Ukladanie snímok zo zabudovanej pamäte alebo z pamäťovej karty je komplikované a ťažkopádne.

Vzhľadom na krátku dobu používania ešte nemôžem výrobok riadne zhodnotiť, preto som mu neudelil maximálne hodnotenie.

rýchlo sme sa naučili ovládať, kvalitné fotky, ľahký, skladný

• , zakúpené v FaxCopy Pro

• som spokojný
    • Kvalitná optika, EVF hľadáčik, rýchle automatické zaostrovanie, ovládací krúžok, plne manuálne ovládanie. Dobré ovládanie expozície a vyváženie bielej. Úroveň šumu je dobrá pre veľkosť snímača 1/2. 3".
    • Obraz v hľadáčiku EVF je malý, kapacita batérie by mohla byť vyššia, režimy nahrávania videa 100 a 200 FPS sú v stiesnených priestoroch prakticky nepoužiteľné. Úrovne šumu sú viditeľné pri citlivosti ISO 200 a rušivé pri citlivosti 400. Bohužiaľ, lepšiu kvalitu možno dosiahnuť len s väčším snímačom, ktorý v tejto cenovej kategórii nie je k dispozícii. Blesk nie je "vyskakovací", ale vstavaný.

Hľadal som menší, ľahko prenosný fotoaparát s veľkým rozsahom zoomu, ktorý by sa hodil k mojej pokročilej zrkadlovke.

• Dobré farby, dobré optické rozlíšenie (z RAW). Pri použití formátu JPEG sa intenzívne filtruje šum, a keďže filtrovanie šumu nemôžete upraviť, strácajú sa najjemnejšie detaily. To je dôležité len pri plodinách.
    • Hĺbka ostrosti pozadia a hĺbka ostrosti je približne rovnaká ako u modelu FZ72, takže je dobrý len na portréty zo vzdialenosti približne 5 metrov, ale je ideálny na fotografovanie divokej zveri a vtákov, zmestí sa do malého priestoru, má obrovský zoom, rýchle zaostrovanie, dobrú stabilizáciu obrazu a v interiéri nepôsobí tmavým dojmom, pravdepodobne vďaka snímaču BSI, ktorý je citlivejší ako priemerný 1/2,3" snímač. V skutočnosti ho nepúšťam nad ISO 400, takže ak je k dispozícii len svetlo lampy, môže dôjsť k určitému pohybu, ale pri snímaní do RAW nie je šum ani rušivý, s programom DxO OpticsPro je konečný výsledok veľmi dobrý.
    • Ako môžete vidieť na rozobratých videách, port je na nič, preto je najlepšie nosiť ho v puzdre a zapnúť ho na bezprašnom mieste, ale to platí pre každé optické zariadenie, ktoré funguje na podobnom princípe (teleskopický objektív).
    • Výstup JPEG nemôžete vyladiť (ostrosť, filtrovanie šumu atď.), ale použitie formátu RAW nie je nevýhodou, pretože formát JPEG je takmer ideálny na každodenné použitie.

Je to ako presný hodinový stroj, zaberá málo miesta, ale otvára obrovské obzory, keď ich potrebujete. Tvar a povrchová úprava sa mi páči viac ako u predchádzajúcich alebo neskorších modelov. Je skvelé naučiť sa vzťah medzi ohniskovými vzdialenosťami a orezávaním snímok pomocou krokového zoomu.

• Je rýchly, krásny, elegantný, dokáže toho veľa (až príliš veľa).
    • Cítite, že má obsah.
    • Do blesku môžete ľahko siahnuť.
    • Je to dvojručný stroj, musíte si naň zvyknúť.

30-násobný optický zoom, rýchlosť a nádherné snímky v noci.

• Široký uhol záberu, zoom. Stále sa ho učím používať.
    • Plastový rám, rýchlo sa zahrieva. Tlačidlo napájania by malo byť umiestnené inde.

Moje staré lietadlo sa pokazilo, potreboval som dobré kompaktné lietadlo na cestovanie.

• Malý, ľahký, ľahko použiteľný, pekné čisté ostré snímky vonku aj v interiéri. Žiadne vypadávanie obrazu pri priblížení.
    • Zatiaľ neviem, musíte ho používať dlhšie.

Vybral som si spoľahlivý, ľahko použiteľný stroj na základe internetových recenzií. Zdá sa, že to funguje.