Najnovšie recenzie zo sekcie Digitálne fotoaparáty

Sony Cyber-Shot DSC-HX400V

Sony Cyber-Shot DSC-HX400V

Michael Stevens Michael Stevens

Pridané: 19. júla 2020

• 50x zoom
  • vzhľad a možnosti lacnejšej zrkadlovky
  • dá sa lacno zohnať z druhej ruky
  • konektivita
  • na pekne fotky sa treba pohrať s nastaveniami no stojí to za to...

Je dosť možné že po začatí fotenia v roku 2020 v auto mode budete sklamaný z kvality fotografií akonáhle nebudete fotiť vonku pri slnečnom dni, prípadne akonáhle viac vysuniete objektív.
Oproti iným ultrazoomom auto mod preferuje fotenie s vyšším ISO a kratšiou expozíciou vďaka čomu fotka nebude pohybom roztrasena no bude menšej kvality. Pri uzamnknuti ISO na nízkych hodnotách spolu s NDR / HDR fotky sú porovnateľné s mojim flagship smartfónom samozrejme s pridaným mega zoomom ktorý sa nedá so žiadnym telefónom porovnávať. Treba avšak pevnú ruku a špeciálne pri večerných scénach a pri veľkom zoome statív.

Sony Alpha A7R II

• Stabilizovany snimac
  • Drahe objektivy
  • Slaba vydrz baterky
  • Obcas neiste ostrenie

Obaval som sa kupit 5 rocny fotak v r. 2020, ale obavy sa nepotvrdili. Jedine co mi chyba je, ze nema dotykovy displej, ale nemam problem s tym zit.

Za velku vyhodu povazujem moznost prepnut na APS-C rezim a tak sa mi predlzi cropom 1,6x ohniskova vzdialenost, no snimac funguje tym padom iba na 19mpx, ale obraz je stale kvalitny.

Sony Alpha A6400

Overený zákazník Prolaika Marcel K.

Pridané: 17. júla 2020

Zakúpený v Prolaika

S fotoaparátom som spokojný. Donedávna som mal 9 rokov Nikon coolpix 6100, ale toto je iná trieda! Má veľký rozsah clony, ISO a casu. Velkost mi vyhovuje prave preto lebo chodím vela do hôr a nosiť zrkadlovku je náročné. Zatial som nemal možnosť vela fotiť ale predpokladam ze vsetko pôjde dobre.
Objektív 16-50 úplne postačuje mojim potrebám približovania. V prípade nutnosti väčšieho priblíženia je mozne objekt priblížiť aj elektronicky 4-násobnom zoomom. Možnosť výmeny objektívov je pri tejto veľkosti prístroja veľkou výhodou. Uz sa tesim na prácu s týmto fotoaparátom. MK

Sony Cyber-Shot DSC-HX350

Sony Cyber-Shot DSC-HX350

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 12. júla 2020

• vynikajúca optika
  • krásne podanie farieb
  • ergonomické telo
  • objektív má závit na filtre a clonu
  • kvalita fotiek vysoko prevyšuje cenu fotoaparátu
  • manuálne prepínateľný hľadáčik

Značka Sony má krásne, sýte podanie farieb a pravdepodobne aj najkvalitnejšiu optiku. Je to už môj druhý fotoaparát Sony a keďže mám skúsenosti aj s inými značkami, pri tejto asi zostanem.
Senzor má síce malý, ale fotografie 13x18 sú stále super. A určite budú aj 18x24. Fotky v plnom rozlíšení nerobím.
Samozrejme to nie je foťák pre profíka ale rodinu, zvieratká aj kvietky zvláda bravúrne.
Dobrá rada na záver: Skôr ako sa rozhodnete pre fotoaparát tohto typu, porovnajte si fotografie (na videu ten rozdiel tak nevidno) s inými značkami. Na nete je ich kopa.

Fujifilm FinePix X100V

Fujifilm FinePix X100V

Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP Marek

Pridané: 12. júla 2020

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

Používam síce len krátko, ale foťák funguje zatiaľ tak ako má. Super. Spokojnosť.

Sony Cyber-Shot DSC-WX220

Sony Cyber-Shot DSC-WX220

Overený zákazník MALL.SK Maroš

Pridané: 11. júla 2020

• malé rozmery
  • za priaznivých svetelných podmienok prekvapivo výborné a ostré zábery
  • možnosť odosielať fotografie bezdrôtovo do smartfónu/tabletu a počítača (vhodné pre seniorov, ktorí nerobia s PC, ale len s tabletom)
  • pekný dizajn
  • príjemné do ruky
  • prenosný, skladný, ľahký
  • aj pri 10x priblížení za dobrých svetelných podmienok prekvapivo výborné a ostré zábery
  • ovládanie bezdrôtových služieb prenosu fotiek do počítača cez WiFi super jednoduché a spoľahlivé
  • veľká ponuka rôznych režimov scén
  • možnosť vložiť dátum na fotografiu
  • veľmi slušný pomer cena/kvalita
  • za horších svetelných podmienok nižšia ostrosť záberov, ale pri v kategórii je to problém každého kompaktného fotoaparátu
  • bezdrôtový prenos cez WiFi do smartfónu/tabletu niekedy nefunguje, ale po reštarte smartfónu vždy na prvý krát nabehne
  • pri používaní bezdrôtových služieb WiFi sa dosť rýchlo vybíja batéria. Väčšina ľudí však s tým nebude mať problém, lebo si asi foto urobí rovno na smartfóne
  • pri fotografovaní makra je minimálna vzdialenosť 5 cm, podľa mňa dosť veľa
  • ovládanie bezdrôtových služieb prenosu fotiek do smartfónu cez WiFi nie je pre neskúseného užívateľa až také jednoduché
  • pripojenie často používaného mini USB kábla na nabíjanie a prenos záberov až po otvorení krytu, pričom málo používané pripojenie mini HDMI voľne prístupné. Urobil by som to presne naopak

V kategórii miniatúrnych kompaktov s bezdrôtovým prepojením vynikajúca voľba za slušnú cenu. Fotograf, ktorý chce mať podľa možnosti vždy perfektné zábery však bude mať so sebou aj drahší fotoaparát.

Canon EOS R

Overený zákazník iprice.sk Peter

Pridané: 8. júla 2020

Zakúpený v iprice.sk

• Neskutočne dobrý obraz
  • Pre začiatočníka trosku komplikované nastavenia, ale to sa časom spraví :-)

Výborný foťák, bral som ho hlavne na videá. Obraz je fakt dobrý, dokonca aj s malým setovým objektívom. Všetci hovoria, že časom budem chcieť lepší objektív, zatiaľ mi to nepríde nutné...

Canon EOS 2000D

Sony Cyber-Shot DSC-H300

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 2. júla 2020

Zakúpený v MALL.SK

Nadovšetko splnil moje potreby a očakávanie.

Canon EOS 77D

• prekvapila rýchlosť ostrenia
  • kvalitný výstup
  • veľkosť
  • uvidím neskôr,zatiaľ spokojnosť

potreboval som kompaktnú zrkadlovku z kvalitným výstupom a táto to spĺňa

Canon PowerShot G5 X Mark II

• Je ťažký.

Overený zákazník DOMOSS Pavel

Pridané: 25. júna 2020

Zakúpený v DOMOSS

Zatiaľ sa len zoznamujem , mal som predtým canon a bol som spokojný. Na moje potreby to bude výborný fotoaparát.

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 22. júna 2020

Zakúpený v MALL.SK

• Rada TZ je Mercedes medzi kompaktmi. Ktorýkoľvek z nich je dobrá voľba.
  • Trochu rozmernejšie telo prístroja oproti bežným kompaktnom. Problém s nákupom púzdra. Výrobca by mal nejaké ponúknuť, alebo odporučiť.

Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP Dušan

Juryno Juryno

Pridané: 21. júna 2020

• Rozmery a vaha
  • Cenovo dostupne objektivy
  • Neda sa nabijat priamo bateria vo fotaku

Dobry fotak za tu cenu, robi slusne fotky.

Setovy objektov 18-55 nic moc, ale na vonkajsie fotenie postacuje.

Doporucujem prikupit plackovy objektiv ef-s 24mm f 2,8 stoji cez stovku a je dost kvalitny aj nejake to "makro" sa s nim da urobit. A fotak je potom lahucky a maly. Dalej ef-s 18-135 is usm stoji necele 400e a je slusny a univerzalny. S tymito 2 objektivmy ste vybaveny a mate dost slusny fotacik

Nikon D3500

Nikon D3500

Overený zákazník MALL.SK jarohala

Pridané: 21. júna 2020

• výborné fotky
  • dobrý zoom
  • žiadna

Odporúčam výrobok aj iným,je praktický,výborne fotí,chýba mi púzdro na väčší objektív,70x300 mm,a na tento výrobok nikde nemôžem najsť novší firmware.

Fujifilm X-T20

Fujifilm X-T20

Overený zákazník FaxCopy Pro Overený zákazník

Pridané: 20. júna 2020

Zakúpený v FaxCopy Pro

• Skvelá obrazová kvalita v malom tele
  • Simulácie filmov
  • Super ovládanie (ak prechádzate z inej značky, treba si zvyknúť, ale je radosť s ním fotiť)
  • Výklopný displej
  • Nadštandardný seťák (ostrý, minimálne skreslenie, clona od 2,8 a kovové prevedenie)
  • Ak prechádzate zo zrkadlovky, dobre sa zvyká na to, že vidíte vopred, ako bude vyzerať fotka
  • Nie je utesnený proti vode

Canon EOS 5Ds

Canon EOS 5Ds

Overený zákazník FaxCopy Pro fanex

Pridané: 20. júna 2020

Zakúpený v FaxCopy Pro

naj fotoaparát aký sa dá kúpiť pre fotografovanie objektov, kde je veľké množstvo detailov a je dôležité, aby boli zobrazené verne ( architektúra, prírodné scenérie a pod. )

Overený zákazník Prolaika Overený zákazník

Pridané: 15. júna 2020

• svetelny objektiv
  • kompaktny fotak na cestovanie

Vykonny objektiv prinasa vyhodu oproti mobilu

Zobrazujem 401 - 420 zo 500 recenzií 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25