Najnovšie recenzie zo sekcie Digitálne fotoaparáty

Panasonic Lumix DC-S5IIX

Panasonic Lumix DC-S5IIX

Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP Gabo

Pridané: 11. decembra 2023

• Vynikajúcy pomer výkon - cena

Overený zákazník Testuj.to Martina

Zakúpený v Testuj.to

• možnosť okamžitého vytlačenia fotografií
  • veľký farebný displej
  • možnosť ukladať fotografie a videá na microSD kartu a preniesť ich do počítača
  • nabíjanie cez kábel USB
  • kreatívne možnosti - rámčeky, filtre, efekty
  • digi hry
  • v balení nie je karta microSD a bez nej nemôžete používať všetky funkcie fotoaparátu

S dcérami sme sa po rozbalení pustili do testovania. Vložiť termopapier (2 druhy - 1 samolepiaci a 2 obyčajné) zvládnu deti samy. Prístroj má veľké tlačidlá a jednoduché, intuitívne ovládanie, veľký displej so živými farbami. Po vyfotení sa fotka automaticky vytlačí, síce len čiernobielo a fotky nemajú veľmi vysoké rozlíšenie, ale na detské fotky to plne stačí. Super je možnosť prisvietenia a malé zrkadlo na selfie, rámčeky a filtre a 4 digi hry.
Fotku je možné uložiť na kartu microSD a v PC vytlačiť aj farebne. Dcéry využili fotky aj na "školské" účely - napr. foto titulu knihy do čitateľského denníka.
Na kartu microSD (nie je súčasťou balenia) môžete tiež nahrávať videá a prehrávať hudbu.
V balení je USB-C kábel na nabíjanie prístroja a farebne zladené pútko na zavesenie.
S foťákom sme si užili veľa zábavy. Má obmedzenia, ale ako foťák pre deti, pre ktoré je koniec koncov určený, je skvelý. Rozhodne ideálny darček pre dieťa. Veľmi sa nám páči dizajn prístroja a jeho pastelovo modrá farba. V ponuke je aj ružový.

Overený zákazník Testuj.to Katarína

• Design
  • rýchlosť tlače
  • voľba češtiny
  • bohaté funkcie

Fotoaparát LAMAX testovala moja šesťročná dcéra, ktorá si foťák veľmi želala.
Po vybalení bola nadšená, keď videla ružový a pekný foťák, pritom tak akurát do ruky. Pred samotným zapnutím sme foťák nabili a vložili sme doň rolku termopapiera. Balenie obsahovalo nabíjací kábel, návod, 2 rolky papiera a 1 rolku termopapiera na tlač fotiek a šnúrku pre prípad pádu. Moja dcéra si veľmi rýchlo osvojila ovládanie. Dcéra a kamarátky si s foťákom užili veľa zábavy. Okrem fotenia a následného nalepovania do denníka sa mohli natáčať alebo hrať notoricky známe hry. Pri fotení sa dajú nastaviť rôzne image rámčeky. Vôbec im nevadí, že fotografie vytlačia len čiernobiele.
Veľkou výhodou je vstup na kartu micro SD, takže keď sa vám nechce tlačiť, môžete si fotografiu alebo video jednoducho uložiť. Čo je však naozaj zábavné, je pridávanie filtrov alebo fotorámikov. Displej je príjemne veľký a farebný, takže sa v ňom deti ľahko orientujú. Jednoznačne by som fotoaparát LAMAX odporučila.

Overený zákazník Testuj.to Irena

• Krásny design
  • Jednoduché ovládanie
  • Rolky termopapiera sú súčasťou balenia
  • České menu
  • Rámčeky a ďalšie efekty vo foťáku
  • Okamžitá tlač
  • Prednastavené hry
  • Možno použiť ako prehrávač MP3.
  • Veľký farebný displej
  • všetko v úplnom poriadku

LAMAX InstaKid1 nás veľmi príjemne prekvapil. Balenie obsahuje 2 rolky termopapiera a 1 rolku samolepiaceho termopapiera + šnúrku na zavesenie na krk a nabíjací kábel. Fotoaparát má pekný veľký farebný displej. Každú fotografiu možno oživiť rámčekom alebo inými efektmi. S LAMAX iNSTAkid1 fotku okamžite vytlačíte v čiernobielom prevedení. Vo voľnom čase sa deti môžu zahrať niektorú z prednastavených hier. Pre väčšiu kapacitu je možné vložiť SD kartu. Oceňujem menu v češtine. Možnosť využitia ako MP3 prehrávača. Dcéra je nadšená. LAMAX InstaKid1 je skvelý darček pre všetky akčné deti.

Overený zákazník Testuj.to Petra

• čeština
  • termopapiere a lepiaci papier v balení
  • rýchlosť a kvalita tlače
  • nie je nič

Detský fotoaparát Instakid má peknú pastelovú farbu, nie je príliš ťažký na držanie a má veľký farebný displej. Môžeme s ním fotiť a fotky hneď tlačiť na termopapier alebo nálepkový papier (3 rolky v balení), ale aj ukladať fotografie, natáčať video a dokonca hrať hry alebo počúvať hudbu. To je možné vďaka slotu na kartu SD. V rámci fotografií sú k dispozícii rôzne rámčeky, alebo napríklad diamantový efekt fotografie. Tlač trvá pár sekúnd a je dostatočne kvalitná. Súčasťou balenia je aj nabíjací kábel typu C a šnúrka na ruku. Výhodou je možnosť nastavenia češtiny, rozlíšenie fotoaparátu od 1 Mpx až po 8 Mpx. Má všetko, čo by som si predstavovala v detskom fotoaparáte, odporúčam!

Overený zákazník Testuj.to Michal

• jednoduché ovládanie
  • tlač na samolepiaci papier
  • fotografie určite nie sú rovnaké ako na obale

Fotoaparát Lamax ma prekvapil jednoduchosťou používania. Deti si s ním rýchlo poradili a dokázali okamžite fotiť. Uvítal by som pred funkciou tlače možnosť netlačiť fotografie, pretože nie vždy sa fotografie podarili hneď na prvýkrát. Výber fotorámikov a filtrov je pomerne veľký, ale takmer žiadny sme nepoužili. Keďže fotoaparát je určený hlavne pre deti, uvítal som v balení šnúrku na krk. Potom bolo v balení dostatok papiera na vyskúšanie, vrátane samolepiaceho, ktorý je náš obľúbený.

Overený zákazník Testuj.to Kristýnka

• Ľahkosť
  • Jednoduchosť
  • Ovládateľnosť
  • Nesmiete hýbať s foťákom, inak budú fotografie rozmazané

Tlač na termolapie je trochu prúžkovany, keď nie je dobré svetlo. Veľký výber filtrov, efektov, rámčekov. Po vložení sd karty môžete fotiť bez tlače a ukladať na kartu. Môžete tiež natáčať videá, počúvať hudbu a hrať hry, takže skvelé na zabavenie dieťaťa na dlhých cestách.

Overený zákazník Testuj.to Katka

• Design
  • Jednoduché ovládanie aj pre deti
  • Okamžitá tlač
  • Efekty, skrášlenie fotografií
  • Hry, hudba
  • Veľký farebný displej
  • Čeština
  • Žiadna microSD karta v balení
  • Trochu horšia kvalita tlače, tlačí fotografie skôr pre zábavu ako na uchovanie spomienok
  • Vyššia cena

Detský fotoaparát Lamax nadchol moju dcéru a syna! Dosť ich baví fotiť a natáčať videá, s fotkami sa hrajú a pridávajú rôzne rámčeky. Potom sa môžu rozhodnúť, či fotografiu vytlačia alebo nie. Všetko vidia na veľkom farebnom displeji. Veľmi sa im páčia aj hry, ktoré sú vo fotoaparáte nahrané, ešte musíme vyskúšať nahrať hudbu, to sa nám tiež zdá ako dobrý nápad, ako zatraktívniť zariadenie pre deti. Veľmi sa mi páči dizajn fotoaparátu, pekne padne do malých detských rúk, je ľahký, má pekné farby a veľmi jednoduché, intuitívne ovládanie. Deti na všetko prišli samy. Oceňujem aj "pogumovaný" povrch celého zariadenia, ktorý zabraňuje drobným škrabancom pri páde. V balení je aj šnúrka na krk, ktorá má rýchle odopínanie, čo je tiež super vychytávka. Navyše je v češtine. Jediné, čo v balení chýba, je karta microSD, čo znamená, že ak by sme nemali doma jednu náhradnú, nemohli by sme sa pustiť hneď do používania, z čoho by boli deti sklamané.

Overený zákazník Testuj.to Tereza

• 4 hry
  • Možnosť prehrávania hudby
  • Kvalita fotografií
  • Nič sme zatiaľ nenašli

Detský fotoaparát od Lamaxu ma veľmi príjemne prekvapil. Na ovládanie je celkom jednoduchý vďaka niekoľkým tlačidlám, takže fotiť môžu aj menšie deti. V balení sú dve rolky termopapiera a jedna samolepiaceho termopapiera a vytlačenie fotografie trvá približne 10 s. Deti potom môžu fotky vyfarbiť alebo niekam nalepiť ?Fotky sú v peknom rozlíšení na termopapieri aj uložené. Fotoaparát disponuje aj niekoľkými efektmi, rôznymi rámčekmi a filtrami, takže si môžete vytvoriť fotografiu s vianočným prianím ?Po vložení microsd karty je možné ukladať fotky a nahrávať videá alebo používať fotoaparát ako mp3 prehrávač. V balení som uvítala aj šnúrku, ktorú si syn dal okolo krku, aby mu fotoaparát nespadol. Foťák je tak akurát veľký, má veľký displej, takže deti nemajú problém na čokoľvek zaostriť. Syn bol nadšený aj z krásnej modrej farby a z hier, ktoré fotoaparát obsahuje, napríklad klasického hada a tetris. Fotoaparát môže hlavne syn s radosťou odporučiť, pretože ho vôbec nechce dať z ruky ?

Overený zákazník Testuj.to Zuzana

Pridané: 6. decembra 2023

• Jednoduchá manipulácia
  • Možnosť počúvať hudbu
  • Veľký výber efektov a rámčekov
  • Možnosť fotiť bez tlače fotografií
  • Ukladanie fotiek a videí na kartu micro SD
  • Kratší nabíjací kábel USB
  • Pri prehrávaní nahraného videa nejde zvuk súčasne s obrazom

InstaKid1 od Lamax je instantný fotoaparát určený pre deti. InstaKid dokáže nielen fotiť, natáčať videá a tlačiť fotografie, ale deti môžu tiež prehrávať hudbu alebo hrať jednoduché hry. V porovnaní napríklad so samostatnou miniatúrnou termotlačiarňou je kvalita vytlačenej fotografie z InstaKid oveľa lepšia. Okrem toho má fotoaparát veľký výber rámčekov a efektov, čo sa môjmu synovi páči asi najviac. Ďalším plusom je, že fotografie sa dajú vytlačiť aj na samolepiaci termopapier, takže deti si môžu fotografiu kdekoľvek nalepiť. Ako som už spomínala, veľkým bonusom je aj prehrávanie hudby z karty micro SD. Páči sa nám aj materiál, z ktorého je fotoaparát vyrobený, vyzerá, že vydrží drobné nárazy a škrabance. Pre deti je tento instantný fotoaparát skvelý.

Canon EOS RP

Canon EOS RP

Overený zákazník AQT LUPI

Pridané: 4. decembra 2023

(naposledy upravené 4. decembra 2023)

Zakúpený v AQT

Ešte som ho neskúšal je to darček

Nikon Z8

Nikon Z8

Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP Laco N

• ostrenie
  • rozlisenie
  • ergonomia
  • rychlost uzavierky 1/32000. pritom mech. uzavierku nema
  • 120 snimkov v jpeg, 30 v RAW
  • asi len Vaha oprot Z7II ci Zf (zas Zf s ergo adapterom ma uz rovnaku vahu..)

Asi naj bezzrkadlovka v pomere cena/vykon. a to pri brutal parametroch, ktore konkurencia ponuka o 2-3000 eur drahsie. Cez adapter funguje s nikon, tamron aj sigma objektivmy, este lepsie ako na zrkadlovke. (pri videu su vsak hlucnejsie.)

Mormark CUTEPRINT

Mormark CUTEPRINT

Overený zákazník MALL.SK Csaba

Pridané: 4. decembra 2023

(naposledy upravené 4. decembra 2023)

Zakúpený v MALL.SK

• .

Overený zákazník Testuj.to Martina

Pridané: 1. decembra 2023

• Farba
  • Kvalita
  • Výkon
  • Funkcie
  • Možnosť tlače na samolepiaci papier
  • Kvalita fotiek

Lamax instaKid1 je veľmi roztomilý. Má krásnu farbu, príjemný materiál, ktorý sa nešmýka, a ideálnu veľkosť do ruky.
Nabíjanie cez USB C je veľkou výhodou. Veľký displej je skvelý na hranie hier, má dobré rozlíšenie a veľmi pekné farby.
Prehľadnosť aplikácie je veľkou výhodou, ľahko sa používa a orientuje v menu.
Potešila ma hra Snake, tetris a gulička.
Aktuálne ešte skúšame výdrž batérie.
Nadchlo nás, že sa dá použiť aj na nahrávanie videí s prehrávaním hudby. Je to naozaj fotoaparát, ktorý je 5v1. Vďaka SD karte je tu možnosť toľkých fukncií. Ocenili sme aj možnosť prehrávania MP3.
Za nás VEĽKÁ spokojnosť.

Overený zákazník AQT Overený zákazník

Pridané: 30. novembra 2023

Zakúpený v AQT

• rýchlosť a presnosť ostrenia
  • kvalita spracovania

Ricoh GR IIIx

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Pridané: 27. novembra 2023

Zakúpený v Alza.sk

Uzasny kompakt s APS-C senzorom. Je extra mobilny, robi pekne fotky, vrele odporucam pre tych, co chcu mat pri sebe pohotovy pristroj na dokumentarnu fotografiu a street fotografiu.

Nikon Z5

Nikon Z5

Overený zákazník FOTO-VIDEO-SHOP Martin

Pridané: 24. novembra 2023

(naposledy upravené 24. novembra 2023)

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

• Cenovo dostupný, krásne fotí.
Canon EOS 2000D

Canon EOS 2000D